15 Eylül 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara14°C

SARAÇLI, PARASINI GERİ ALDI

BESOB’da zimmet davasıyla ilgili yapılan davada 100 bin 353 TL’sine el konularak BESOB’a aktarılan Pınar Saraçlı’nın Yargıtay’a yaptığı itiraz kabul edildi. Saraçlı, 100 bin lirasını geri almaya hak kazandı.

Saraçlı, parasını geri aldı

19 Haziran 2015 Cuma 17:13

Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Özkök, mahkeme kararıyla ilgili “BESOB’a 100 bin lira daha kazık girdi” derken, Birlik Başkanı Tahir Gayret’i de geçtiğimiz günlerde sahurda açık olacak iş yerleriyle ilgili yaptığı açıklamadan dolayı eleştirdi.

Haber: Özge ELÇİ

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Genel Sekreteri olduğu dönemde birliğin hesaplarından 828 bin lira zimmetine geçiren ve zimmet suçundan da yargılandığı mahkemece 19 yıl 5 ay hapis cezası alan Ramazan Güzel, söz konusu paraları sevgilisi olduğunu söylediği Pınar Saraçlı isimli kadına verdiğini ifade etmişti. Güzel’in Saraçlı’ya sadece 100 bin 353 TL’yi PTT’den havale yoluyla verdiğini, paranın geri kalanını ise elden verdiğini söylemesi üzerine Saraçlı’nın hesapları incelenerek 100 bin 353 TL, mahkeme kararıyla geri alınarak BESOB hesaplarına aktarıldı.

Pınar Saraçlı’nın Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nde yaptığı itiraz kabul edildi.

100 BİN LİRAYI GERİ ALDI

Kararda, “kanuna aykırı, sanıklar müdafiileri ve katılanlar vekilinin temyiz itirazları bu nedenle yeridne görülmüş olduğundan, hükmün 5320 sayılı kanunun 8/1. Maddesi gözetilerek CMUK’un 321. Maddesi uyarınca bozulmasına oy birliğiyle  karar verilmiştir” denildi.

BESOB’A 100 BİN LİRA DAHA KAZIK GİRDİ

Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Özkök, “Bu kadının Yargıtay’da yaptığı itirazın kabul edilmesiyle BESOB’a 100 bin lira daha kazık girdi. Zimmete geçirilen paraları da Tahir Gayret, kendi cebinden ödemedi. Esnafın cebinden çıkan paralarla ödedi bu parayı” diye konuştu.

Bu paraların Güzel tarafından 1 buçuk yılda zimmete geçirildiğini hatırlatan Özkök, “Tahir Gayret, hiç mi bakmadı bu hesaplara? 700-800 bin lira olduğuna da inanmıyorum. Bir toplantıya gittiğimizde Tahir Gayret, 1 milyon liranın üzerinde olduğunu ağzından kaçırdı.

3 MİLYONLUK PROJEYİ ÇÖPE ATTILAR

Şu aşamada kanuni yol neyi gerekiyorsa onu yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bir arpa boyu yol alınamadı. İnsanlar, yatırdıkları paralarla rezil oldular. Proje, 3 milyon küsurdu. O proje tamamen çöpe atıldı, sıfırdan proje yapılıyor” dedi.

‘GAYRET, KENDİSİNİ ÖN PLANDA TUTMAYA ÇALIŞIYOR’

Sanayi esnaflarının BESOB’a tek tek açtığı davaları kazandıklarını belirten Özkök, “Herkes mahkemeyi kazandı; ama BESOB Yargıtay’a itiraz ettiğinden dolayı daha paralarımızı geri alamadık” diye konuştu.

BESOB Başkanı Gayret’in geçtiğimiz günlerde “Belediye’ye yapılan müracaatlarımız sonucu bazı iş yerlerinin sahura kadar açık olmasına karar verildi” açıklamasına da tepki gösteren Turgut Özkök, “Tahir Gayret, çıkmış sahura kadar dükkanların açık kalmasını sağladık, diyor. 50 yıldan beri bütün kafeler, restaurantlar sahura kadar açıktır zaten. Bunları kendisini ön planda tutmak için yapıyor. Belediye’nin görevini üstlenmesin. Üzücü olan, bu millet buna inanıyor” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar