19 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara8°C

AK PARTİ YOKSA HÜKÜMET DE YOK

Ankara’daki koalisyon trafiğini değerlendiren Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “Ak Parti’nin olmadığı hiçbir hükümetin kurulabilme ihtimali görünmüyor” dedi.

Ak Parti yoksa hükümet de yok

21 Haziran 2015 Pazar 15:53

Haber Merkezi

Milletvekili Ali Ercoşkun, koalisyonla ilgili yaptığı açıklamada “Benim tabanda gördüğüm AK Parti - MHP Koalisyonunun daha sıcak algılandığı. MHP tabanında da bunu görüyorum. Bu CHP ile olacak koalisyona kapıyı kapama anlamına gelmiyor. Olabilecek en yüksek uzlaşmayı kimle yapabilirse Ak Parti, ona göre hükümeti de onunla kurmaya gayret edecek.

‘HDP ÜST AKIL PROJESİ’

Olmazsa da bilindiği gibi hayatın sonu değil, seçime gitme mecburiyeti doğacak. Ak Parti’nin olmadığı hiçbir hükümetin kurulabilme ihtimali görünmüyor. Ben MHP ile HDP’nin açıktan veya bir arada bir hükümet içerisinde olmayacağını görüyorum. Böyle bir şeyin olması siyaseten de MHP’nin kendisini bitirmesi anlamına gelir. CHP için aynı şeyi söyleyemem. CHP ve HDP zaten seçim öncesi de bir koalisyon yapmışlardı aslında. Şu anda ise CHP her hal ve durumda HDP’nin yanında olduğunu varsayarak MHP’ye Başbakanlık teklif edebiliyor. Bu durumu milletimiz çok açık ve net bir şekilde görmeli. Biz HDP’nin bir üst akıl projesi olduğunu ve özellikle CHP ve Paralel ihanet şebekesinin en büyük destekçileri olduğunu söylemiştik” diye konuştu.

‘KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ YOK’

Ak Parti olarak duruşlarının, ülke menfaatleriyle doğru orantılı olduğunu söyleyen Ercoşkun, “Bu süreçten ülkemizin zarar görmemesi için üzerimize düşen görev neyse onu yerine getireceğiz. Yani uzlaşma kültürü içinde Koalisyonu kurmaya çalışacağız. Fakat burada uzlaşma içerisinde olmayan her parti kaybeder. Bunu net şekilde görmek lazım” dedi.

Daha önceki süreçlerde de çok ciddi aşamalar kaydettiklrini ifade eden Ercoşkun, “Çözüm süreci bunlardan biri. Hep hiçbir kırmızı çizgimiz olmadığını söyledik. Uzlaşma tavrı içinde her şeyi konuşabiliriz, dedik. İlkelerimizden taviz vereceğiz anlamına da gelmiyor bu. Türkiye’ye bakışımızdan taviz vereceğiz anlamına gelmiyor. Ülkenin menfaatine olmayan bir şeyi kabul etmemiz mümkün olmaz” ifadelerini kullandı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar