24 Nisan 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara15°C

ÖLDÜRÜLEN DOKTORLARI UNUTMADILAR

AİBÜ Tıp Fakültesi’nin 7’nci dönem öğrencileri, hekimlik yemini ederek mezun oldular. Genç doktorlar, görev başındayken öldürülen doktorları unutmayarak sahneye kırmızı karanfil bıraktılar.

Öldürülen doktorları unutmadılar

22 Haziran 2015 Pazartesi 13:50

 

 

 

Haber Merkezi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi 2015 mezuniyet töreni yoğun bir katılımla AİBÜ Kongre Merkezi Bordo Salonda gerçekleştirildi. 7’inci dönem mezunu 78 öğrenci, düzenlenen törenle ‘hekimlik yemini’ etti ve mezuniyet belgelerini aldı.

Törene Vali Vekili Necdet Özeroğlu, Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık'ın yanı sıra İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Uzm. Dr. Mesut Kalaycıoğlu, Kamu Hastaneleri Kurumu Bolu Genel Sekreteri Uzm. Dr. Metin Tahaoğlu, protokol üyeleri, öğretim üyeleri, aileler ve öğrenciler katıldı. Rektörlük makamını temsilen kimsenin törene katılmaması gözlerden kaçmadı.

7’NCİ DÖNEM ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU

Törenin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Koçoğlu, genç hekimlere meslek hayatlarında başarılar dileyerek son günlerde sıklığı artan ‘hekime karşı şiddet’e dikkatleri çekti. Törende 7. Dönem mezunları adına dönem birincisi Dr. Ezgi Akpınar da bir konuşma yaptı.

Protokol konuşmaların ardından dönem birincisi Dr. Ezgi Akpınar’a, ikincisi Dr. Müşerref Türe’ye ve üçüncüsü Dr. Rafiye Nur Abay’a protokol üyeleri tarafından Mezuniyet Belgeleri ve plaketleri verildi. Diğer mezunlara da Tıp Fakültesi öğretim üyeleri tarafından Mezuniyet Belgeleri ile plaketlerinin verildiği törende dereceye girenlere Yamaner Kuyumculuk ve Bolu Düzce Tabip Odası’nın armağanları da verildi.

DÖNEM BİRİNCİSİ İSİM PLAKETİ ÇAKTI

Genç doktorlar daha sonra AİBÜ Tıp Fakültesinin en kıdemli öğretim üyesi Prof. Dr. Haluk Şavlı ile birlikte ‘Hekimlik Yemini’ etti.   Eğitim Meşalesinin stajyer doktorlara verildiği törende Dr. Perver Aslan Acil Tıp Uzmanları Derneği tarafından ‘Yılın Acil İntern’ öğrencisi seçildi. Törende ayrıca 7’nci dönem birincisi Ezgi Akpınar, Yaş Kütüğüne isim plaketi çaktı. Tören, yeni mezunların keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi.

Törende görevi başında öldürülen doktorları da unutmayan genç hekimler sahneye kırmızı karanfil bıraktı. Daha sonra kep atan mezunlar akademisyenler, aileler ve arkadaşları ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

h111111111.jpgh222222222222.jpg

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.