19 Nisan 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara6°C

PROJE KARDEŞİ OLDULAR

Bolu 60. Yıl Ortaokulu, bir proje kapsamında Almanya’da bir okulla kardeş okul oldu. Öğrenciler, karşılıklı ziyarete başladılar.

Proje kardeşi oldular

23 Haziran 2015 Salı 09:50

 

 

 

Haber: Beyhan Bayrak

‘Robert BoschStiftung’un Türkiye Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Köprüsü ve Türkiye Goethe Institut İstanbul ile ortaklaşa bu yıl  hayata geçirdikleri program kapsamında Bolu 60.Yıl Ortaokulu Limburg, Frankfurt, Almanya’da yer alan Theodor-HeussSchuleokulu ile kardeş okul olup karşılıklı ziyaretlere başladılar.

HEM BOLU’YU HEM İSTANBUL’U GEZDİLER

Proje kapsamında 8-13 Haziran 2015 tarihleri arasında kardeş okuldan 17 öğrenci ve 3 öğretmen, Bolu’yu ziyaret ettiler. 60. Yıl Ortaokulu İngilizce öğretmeni ve proje irtibat sorumlusu olan Orhan Karakaya, proje ile ilgili yaptığı açıklamada, öncelikli amaçlarının öğrencilerinin ufuklarını genişletmek olduğunu, proje aktiviteleri sayesinde daha aktif ve sosyal öğrencilere sahip olduklarını, dil öğrenimi hususunda öğrencilerin daha fazla güdülendiğini ve öğrencilerinin ortak ülkenin gelenek, kültür ve yaşamını birebir gözlemlediklerini ifade etti.

15 ÖĞRENCİ VE 3 ÖĞRETMEN ALMANYA’YA GİDECEK

Proje Kapsamında Ortak ülke öğrenci ve öğretmenleri, hafta içi ilimizde bulunup hafta sonu okulun 15 öğrenci ve 2 öğretmeni ile birlikte İstanbul’un tarihi yerlerini ziyaret etmek üzere İstanbul’da 1 gece konakladılar. 60. Yıl Ortaokulu’ndan da 15 öğrenci ve 3 öğretmenden oluşacak bir ekip, Ekim ayında Almanya’ya bir ziyaret gerçeklelştirecekler. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.