21 Nisan 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara1°C

MİLYONLUK DESTEK İÇİN ÇAĞRI

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yüzde 50 hibe desteği verilecek kırsal kalkınma yatırımları programı için Geredeli dericilere “Başvuru yapın” çağrısında bulundu.

Milyonluk destek için çağrı

23 Haziran 2015 Salı 13:00

 

 

 

Haber Merkezi

Milletvekili Ali Ercoşkun, kırsal kalkınmada yüzde 50 hibe desteğinin Bolu için oldukça önemli bir destek olduğunu söyleyerek “Çünkü gerek beyaz et sektörü gerek büyükbaş sektörü ile alakalı gerçekten 500 bin liradan 1,5 milyona kadar veya yapılan yatırım tutarının yüzde 50’si; ama maksimum bir buçuk milyon liraya kadar hibeler söz konusu. Burada özellikle kanatlı sektörü ile alakalı ve büyükbaş ile alakalı bir başvuru süreci var. Şu ana kadar da 43 adet hibe anlaşması imzalandı. 100 tane de ikinci etapta dosya bulunmakta ve değerlendirmesi yapılıyor” ifadelerini kullandı.

DERİ SANAYİİ İÇİN BÜYÜK İMKAN

Gerede ekonomisinin bel kemiğini oluşturan dericilere, kırsal kalkınma yatırımları desteği için başvurmaları konusuna çağrıda bulunan Ercoşkun,

 “Gerede olarak Türkiye’deki deri sektörünün oldukça büyük bir kısmına hitap ediyoruz. Burada da deri organize sanayi ile alakalı alt yapı çalışmaları da bitmek üzere. Bu yıl inşallah bu da tamamlanacak. Deri sanayide, organize sanayiye yatırım yapmak kaydıyla 3 milyona kadar yapılan yatırımların yüzde 50’sini hibe olarak kırsal kalkınma projeleri içerisinde değerlendirebileceğiz. Yani bir buçuk milyon liraya kadar deri organize sanayide yatırım yapan deri sanayicileri bu hibeden faydalanabilecekler. Bu çok büyük bir imkan. Dolayısıyla dericilerimiz de büyük bir heyecanla bunu bekliyor gördüğüm kadarıyla. Şimdiden buna hazırlık yapılırsa, özellikle Gerede’deki deri sanayicilerimiz açısından gerçekten çok büyük bir imkan sağlanmış olacak. Biz zaten deri organizedeki yer paralarının yüzde 50’sini teşvik kapsamına aldırmıştık. Diğer taraftan hem bina hem makine teçhizatla alakalı bu hibeden faydalanıldığı zaman gerçekten Bolu’yu, Gerede’yi Türkiye’deki deri sanayide ön sıralara götürmemiz mümkün olacak inşallah” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.