19 Ağustos 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul19°C
  • Ankara14°C

REKTÖRLER BOLU’DA TOPLANDI

Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği Rektörler toplantısı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Rektörler Bolu’da toplandı

24 Haziran 2015 Çarşamba 09:37

 

 

 

Haber Merkezi

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun’un konuklarını tek tek karşıladığı toplantıya; Sakarya Üniversitesi Rektörü ve Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hulagü, Kocaeli Üniversitesi  eski rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan AİBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Bahar, Prof. Dr. Hayrettin Öztürk ve Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu katıldı.

AİBÜ HAKKINDA SUNUM GERÇEKLEŞTİRDİ

Sakarya Üniversitesi Rektörü ve Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, bölge üniversiteleri arasındaki birliktelik ve dayanışmanın çok güzel bir boyutta olduğunu belirterek, “İyi uygulamaları birleştirip paylaşarak Üniversitelerimizi daha ileriye taşımak en temel arzumuz” diye konuştu. İlk olarak AİBÜ tanıtım filmi izlendiği toplantıda, AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayrettin Öztürk tarafından AİBÜ akademik sıralama göstergesi hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca, üniversiteler arasında uygulanan ortak lisans üstü programların işleyişi hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Toplantının ardından konuklar için rektörler onuruna AİBÜ Sosyal Tesislerinde iftar yemeği verildi. Yemeğe, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da katıldı.

ili.jpgjkj-001.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.