26 Mart 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara16°C

DEFTERDARLIK’TAN ÖNEMLİ UYARI

İl Defterdarlığı’ndan yapılan açıklamada, Bolu’da borçlarını yapılandırarak taksitlendirdiği halde bu taksitleri ödemeyen ya da eksik ödeyen mükellefler olduğu açıklanarak önemli uyarılarda bulunuldu.

Defterdarlık’tan önemli uyarı

24 Haziran 2015 Çarşamba 09:51

 

 

 

 

Haber Merkezi

Bolu İl Defterdarlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“Vergi ve benzeri borçlara ilişkin faiz ve zamların güncellenerek taksitler halinde ödenmesine imkan sağlayan 6552 Sayılı Kanun hükümlerinden yararlanmak üzere vergi dairelerimize/malmüdürlüklerimize başvuran mükelleflerimiz, borçlarını taksitler halinde ödeme imkanından yararlanmaktadırlar.

ÖDEME HAKKINI KAYBEDECEKLER

Hatırlatmak isteriz ki bu Kanuna göre, bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde borcun kalan kısmı için anılan Kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilmektedir.

Vergi Dairesi/Malmüdürlükleri kayıtlarından, Kanun kapsamında 2015 yılında ödenmesi gereken taksitlerden iki tanesini ödemeyen veya eksik ödeyen mükelleflerimizin bulunduğu anlaşılmaktadır.

AKSATMADAN ÖDEMELERİ GEREKİYOR

Söz konusu taksitlerden bir tanesinin daha süresinde ödenmemesi ya da eksik ödenmesi durumunda kalan borçları bu Kanundan yararlanarak ödeme hakkını kaybedeceklerdir. Kanunun sağladığı imkanlardan yararlanmaya devam etmek isteyen mükelleflerimizin, Haziran 2015'te ödenmesi gereken taksitten başlamak üzere, taksitlerini aksatmadan ödemesi gerekmektedir.”

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.