19 Temmuz 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara27°C

VEKİLLERİMİZ YEMİN ETTİ

25. Dönem Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve Tanju özcan, TBMM’de yapılan törenle Milletvekilliği yemini ettiler.Haber: Beyhan Bayrak

Vekillerimiz yemin etti

24 Haziran 2015 Çarşamba 10:28

 

25. Dönem Miletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen törenle yemin ettiler. Saat 15:00’da başlayan törende ilk olarak TBMM Başkanı Cemil Çiçek, görevini geçici TBMM Başkanı Deniz Baykal’a devretti.

112, 113 VE 114’ÜNCÜ SIRADA YEMİN ETTİLER

25. Dönemde Bolu’yu TBMM’de temsil etme hakkı kazanan Ak Parti Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü ile CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan da törende yerlerini alırken Ercoşkun, 112’nci sırada, Küpçü 113’üncü sırada, Özcan ise 114’üncü sırada Meclis Genel Kurul kürsüsüne çıkarak Milletvekili yemini ettiler.

DEVLETİN VARLIĞI, ANAYASA’YA SADAKAT, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ

Vekiller, yemin ederken şu ifadeleri kullandılar; “Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar