23 Temmuz 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara14°C

‘KÜÇÜK YÜREKLERİN BÜYÜK MİMARI’

İzzet Baysal Vakfı geleneksel ödül töreni bu yıl 29'uncusu düzenlendi. Tören ile 2014–2015 eğitim-öğretim yılında okullarından birincilikle mezun olan öğrencilere takdirname ve hediyeler verildi.

‘Küçük yüreklerin büyük mimarı’

25 Haziran 2015 Perşembe 11:35

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 

HABER MERKEZİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Ömer Eru, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu,  İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri, daire müdürleri, okul müdürleri. Bolu Merkez ve İlçelerdeki liselerin birinci olan öğrencileri ve aileleri katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören İzzet Baysal Anadolu Lisesi öğrencisi Meryem Mülayim'in "Küçük Yüreklerin Büyük Mimarı" isimli şiiri okuması ve protokol konuşmaları ile devam etti. İlk konuşmayı yapan İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman, vakıf tarafından yapılan 29'uncu ödül törenini düzenlemekten mutlu olduklarını kaydederek, "Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin bu başarılarının üniversite sınavında ve üniversite'de de devam etmesini diliyorum" diyerek İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın göndermiş olduğu mesajı okudu.

İzzet Baysal Vakfı adına konuşma yapan Vakıf Mütevelli Heyeti Üyesi Şerafettin Erbayram ise yaptığı konuşmasında Merhum Hayırsever İzzet Baysal ile olan anılarını anlatarak, "İzzet Baysal Vakfı tarafından 400 trilyon harcanarak 137 eser yapılmasıyla İzzet Baysal'ın hayırseverliği Boluluların bilincine yerleşmiştir" dedi.

İzzet Baysal Vakfına teşekkür ederek, öğrencilere nasihatlerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu da, "39 okuldan 56 öğrencimizi tebrik ediyorum. Bu 56 öğrencimizin büyük bir kısmı İzzet Baysal Vakfı tarafından yaptırılan okullardan mezun oldular. Çocuklarımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar dilmiyorum. Bizler öğretmenleri olarak öğrencilerimizin hayatlarındaki her saflarında yanlarındayız. Onlardan mezun oldukları okulları ve öğretmenlerini unutmamalarını ve ziyaret etmelerini istiyorum" şeklinde konuştu.

 

MİNNETLE ANIYORUM

Konuşmasına“Bolu'ya çok değerli bir miras bırakan ve bu mirasın önemini her geçen gün daha iyi kavradığımız değerli büyüğümüz İzzet Baysal'ı rahmet ve minnetle anıyorum.” diyerek başlayan Bolu Valisi Aydın Baruş “ İzzet Baysal, insanlar için faydalı olanı ortaya çıkarmak ve bunu miras gelecek nesillere emanet etme mirasını bizlere bıraktı. İzzet Baysal ismi Bolu'nun her tarafında ve öğrencilerimizin hepsinin hafızasında yaşıyor. Çünkü onun bırakmış olduğu Vakfın Bolu'ya kazandırdığı tesislerde çocuklarımız yetişiyor, insanlarımız sağlığına kavuşuyor.   Bizlerde her vesile de rahmetli İzzet Baysal'ı minnetle ve şükranla anıyoruz. ”dedi.

 

LAYIK  OLDULAR

İzzet Baysal’ın bırakmış olduğu mirasa gerektiği gibi sahip çıkıldığını ifade eden Vali Baruş “İşte burada bulunan gençlerimiz rahmetli İzzet Baysal'ın bırakmış olduğu mirasa layık gençler olduğunu ispat ederek buraya geldiler. Değerli gençler. Sizleri, uzun çalışmalar ve uykusuz geceler sonucu elde ettiğiniz bu başarılarınızdan dolayı gönülden tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum. Ailelerimizi de böyle değerli çocuklar, gençler yetiştirdiği için milletimiz ve Bolulular adına şükranlarımı sunuyorum ve çocuklarımızın başarısının ömür boyu devam etmesini diliyorum.

 

HEDEF BİRİNCİ OLMAKSA…

“Hayatta her zaman birinci olmayı hedeflemek lazım.” diyerek konuşmasına devam eden Vali Baruş “Birinci olmayı hedeflemeyenler ikinci de olamazlar, üçüncü de olamazlar. Hedefimiz her zaman en üst nokta ve en başarılı olmak olmalı. İşte sizlerin okul birincileri olarak göstermiş olduğu bu performans ilerideki yaşamınızda çok daha değerli başarılar elde edeceğinizin ve milletimize, memleketimize çok değerli katkılar getireceğinizin ispatı. Onun için bu yıl üniversite sınavına giren kardeşlerimize, önümüzdeki yıllarda girecek olan kardeşlerimize Allah'tan muvaffakiyetler ve başarılar diliyorum. Bu toplantıya iştirak ederek hem İzzet Baysal'ın mirasına sahip çıktığınız için, hem de İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyelerine bu mutluluğu yaşattığınız için ben de İzzet Baysal Vakfı'nın fahri üyesi olarak, hepinize teşekkür ediyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarından sonra ödül törenine geçildi. Bolu Valisi Aydın Baruş ilk olarak  doğuştan görme engelli olan ve görme engellilerin kullandığı Braille alfabesiyle başarıya ulaşan Emine ve Mehmet Baysal Anadolu Lisesi öğrencisi Ali Topaç'a takdirnamesi ve hediyesini verdi.  Vali Baruş daha sonra İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Berna Topçu ile Bolu Sosyal Bilimler Lisesi Rahmaniye Yağmur Aksoy'a takdir belgelerini ve hediyelerini verdi.

Daha sonra merkez ve ilçelerdeki liselerden birincilikle mezun olan 56 öğrenciye İlimiz protokolü ve İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri tarafından takdir belgeleri ve hediyeleri verildi.

İŞTE LİSELER VE BİRİNCİLERİ:

 

liste--x-.jpg

 

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.