23 Şubat 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul2°C
  • Ankara5°C

İLK DURUŞMA SANIKSIZ BAŞLADI

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve 2 belediye çalışanı, Gazeteci Muzaffer Deligöz’ün şikayeti sonrası “Görevi kötüye kullanma” iddiasıyla yargılanmaya başladılar.

İlk duruşma sanıksız başladı

25 Haziran 2015 Perşembe 16:20

 

 

Yılmaz ve diğer 2 sanık, ilk duruşmaya mazeretli olarak katılmazken, dava Ekim ayına ertelendi.

Haber: Özge ELÇİ

Muzaffer Deligöz, “Belediyenin hak ve menfaatlerinin korunmasında görevinin gereklerine uygun davranmadığı, Belediye’nin zarara uğramasına neden olduğu, kişilere haksız menfaat sağladığı” gerekçeleriyle Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Mali Hizmetler Müdürü Naim Ayhan ve Belediye Zabıta eski Müdürü Zerrin Biçen hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve İçişleri Bakanlığı yargılama kararı vermişti.

MAZERETLİ OLARAK KATILMADILAR

“Görevi kötüye kullanma” iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması, Bolu 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde Perşembe günü görüldü. Sanıklar Başkan Yılmaz, Mali Hizmetler Müdürü Naim Ayhan ve Belediye Zabıta eski Müdürü Zerrin Biçen, mazeret göstererek duruşmaya katılmadılar. Sanık Avukatı Yüksel Gültekin, şikayetçi Deligöz’ün ifadelerini incelemek üzere süre talep ederek  müvekilerinin ifadelerini bir sonraki duruşmaya hazırlayacağını belirtti.

KATILMA TALEBİ KABUL EDİLDİ

Muzaffer Deligöz’ün davaya müşteki sıfatıyla katılma talebine Sanık Avukatı Yüksel Gültekin’den itiraz geldi. Avukat Gültekin, Şikayetçi şahsın iddia ettiği hususlardan zarar görmesi söz konusu değildir. Kendisi herhangi bir zarara uğramamıştır. Şikayetçi şahıs, tamamen siyasi sebeplerle ve kamuyounda isim yapmak amacıyla hareket etmektedir. Bu nedenlerden dolayı katılma isteğinin reddine karar verilmesini talep ediyoruz” dedi.

Mahkeme, Muzaffer Deligöz’ün katılma talebini kabul ederken duruşma 1 Ekim 2015 tarihine ertelendi.

naim-ayhan.jpgzerrin-bicen.jpg

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.