18 Ağustos 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara20°C

YÜZ KİŞİ BAŞVURDU

9. Etap desteklemeleri belli olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yapılan eğitimde konuşan İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü İsmail Taş, 10. Etap için Bolu’dan kaç kişinin başvurduğunu açıkladı.

Yüz kişi başvurdu

26 Haziran 2015 Cuma 10:50

 

 

 

Haber: Beyhan Bayrak

Bakanlıkça yayınlanan satın alma kitapçığına göre yapılması gereken işlemler hakkında, İl Müdürlüğü toplantı salonunda eğitim düzenlendi.

43 PROJENİN TAMAMI KANATLI SEKTÖR

İl Müdürü İsmail Taş, toplantıda,9. Etap için yapılan başvuru ve desteklerden bahsederek, ilimizde 43 yatırımcı ile hibe sözleşmesi imzalandığını, 43 projenin tamamının kanatlı projesi, 28 projenin yeni tesis, 14 projenin tamamlama, 1 projenin de teknoloji yenileme – kapasite artırma projesi olarak hayata geçirileceğinden bahsetti ve  43 projenin tamamlanması ile ilimize 39.790.365,60 TL. lik bir yatırım sağlanacağını, Bakanlığımızca da bu yatırımcılarımıza 18.294.173,10 TL. hibe verileceğini, İl Müdürlüğü personeli tarafından yatırım yerlerinin tespit edildiğini ve ihale yolu açıldığı konusunda bilgiler verdi.

PROJELER 1 ARALIK’A KADAR TAMAMLANMALI

İl Müdürü Taş, projelerin 1 Aralık 2015 tarihine kadar tamamlanmaları gerektiğini, yatırımcıların bir an evvel işlemlerini tamamlayarak, ihaleye çıkmalarının büyük önem arz ettiğini söyleyerek önemli uyarılarda bulundu.

Yatırımcıları, projelerin tamamlanması ile ilgili son tarihin sadece inşaatların fiziki gerçekleştirme süresi değil, işletmenin faaliyete geçmesi ile ilgili ulusal mevzuatın öngördüğü izin, ruhsat işlemlerini de kapsadığı için dikkat etmeleri konusunda uyaran İsmail Taş, 10. Etap hakkında da açıklamalar yaptı. Taş, 10. Etap desteklemeleri için 100 yatırımcının başvuruda bulunduğunu , değerlendirmelerin devam ettiğini belirtti.

Daha sonra Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan Şen ve Mühendis Serap Turan tarafından satın alma ve ihale aşamaları hakkında sunum yaptılar.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.