23 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul3°C
  • Ankara7°C

İŞTE BELEDİYE’NİN KARARI

Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, önümüzdeki pazartesi günü Dörtdivan’da yapılacak olan; fakat tepkiler gelen Milli Piyango çekilişini, vatandaşların manevi duygularına olan saygılarından dolayı iptal ettiklerini açıkladı.

İşte Belediye’nin kararı

26 Haziran 2015 Cuma 12:10

 

 

 

 

Haber: Özge ELÇİ

Milli Piyango’nun her hafta farklı bir il veya ilçede yaptığı çekilişin 29 Haziran’daki ev sahipliğini Dörtdivan Beleldiyesi’nin yapacağı, geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bu açıklamanın ardından Belediye’ye çok sayıda tepki geldi. Çekiliş gününün Ramazan ayına denk gelmesi ve çekiliş etkinlikleri kapsamında semazen gösterilerinin de yapılacak olması, birçok tepkiyi beraberinde getirdi.

TEPKİLER GELDİ

Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu’na başta Gerede eski Belediye Başkanı Ömer Baygın olmak üzere kendi partilileri de Ramazan ayında böyle bir çekilişin yapılmasının uygun olmayacağı yönünde eleştiriler geldi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, vatandaşların manevi duygu ve hassasiyetlerine duydukları hassasiyetten dolayı çekilişi iptal ettiklerini açıkladı.

‘2014 YILINDA BAŞVURMUŞTUK; AMA RAMAZAN’A GELECEĞİNİ BİLEMEZDİK’

Konuya açıklık getiren Uzunoğlu, çekilişin ilçede yapılmasının, ilçenin tanıtımına katkı yapacağı ve ilçeye bir artı getireceği düşüncesiyle 2014 yılında Milli Piyango’ya başvuru yaptıklarını belirtti. Uzunoğlu, “Başvurumuzu 2014 yılında yapmıştık; ama bizim ilçemizde yapılacak çekilişin ne zamana geleceğini bilemezdik. Dolayısıyla Ramazan ayına gelmesi de bizim tasarrufumuzda değildi. Ama Ramazan ayında denk geldi. Daha sonra vatandaşlarımızdan da bazı tepkiler aldık. Biz de vatandaşlarımızın manevi duygu ve hassasiyetlerine de saygı göstererek 29 Haziran 2015 günü ilçemizde yapılacak olan Milli Piyango kararını iptal ettik” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar