27 Mayıs 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara10°C

DÜNYA KUPASI İÇİN HAVA ALANI VURGUSU!..

Bugün Bolu’da başlayacak olan 2.Murat Canbaş Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın tanıtım toplantısı dün saat 12.00’de Murat Canbaş Spor Salonu’nda yapıldı.

Dünya Kupası için hava alanı vurgusu!..

26 Haziran 2015 Cuma 14:38

 

Toplantıda konuşan Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen Bolu’ya Dünya Kupası organizasyonu getirmek istediklerini ancak bunun için şehirde hava alanı bulunmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

 

2.Murat Canbaş Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın tanıtım toplantısında Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, Bolulu milli sporcular Sercan Demir ve Çağla Altundemir de yer aldı. Toplantıda ilk konuşmayı Yahya Şahan yaptı. Şahan, bir sporcunun hayattaki en büyük arzusunun başarı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Canbaş’ın adının yaşatılması adına federasyonun düzenlediği bu organizasyon çok önemli. Hayatta olmayan sporcular adına ülkemizde düzenlenen organizasyonlardan biri de bu şampiyonadır. Bu şampiyonanın amacı Canbaş adının uluslararası arenada yaşamasıdır. Geçen sene doğan bu organizasyon genişleyerek devam edecek.  Sporcunun ve ülkenin tanıtımı adına çok önemli olan şampiyonada bu yıl 6 ülke mücadele edecek. Şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sporcuların Bolu’yu tanıyarak ilimizden güzel duygularla ayrılmalarını diliyorum”.

“Dünya Kupası için girişimler başladı”

Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen Bolu ilinin İzmir ile birlikte Olimpik Merkezlerden biri olduğunu ifade ederek Bolu’da Dünya Kupası düzenlenmesi olarak girişimlere başlandığını söyledi. Bunun için havaalanının çok önemli olduğunu belirten Çelen şampiyona ve Bolu ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Öncelikle Bolu’da olmaktan çok memnunuz. Murat Canbaş benim takım arkadaşımdı. Bize düşen adını yaşatmaktır. Murat Canbaş Bolu’ya mal olmuş bir sporcu olduğu için böyle bir organizasyon yapmayı planladık. Geçen sene şampiyonaya 2 ülke katılmıştı. Bu sene bu yıl 5’e çıktı. Her geçen sene bu sayı artacaktır. Amacımız Bolu iline Dünya Kupası’nı getirmektir. Talebimizi yaptık. Görsellerimizi de bildireceğiz. Dünya Kupası düzenlenmesi halinde her yıl Bolu’ya gelen ülke sayısı 40-50’ye yükselecek. Şehrin bu organizasyona sahip çıkacağını düşünüyorum. Organizasyon dünya cimnastik takvimine girecek. Olimpiyat vizesi almak isteyen sporcular bu organizasyonda yer almak zorunda olacak. Cimnastiklig’i kurduk. 2020’de cimnastikte her alanda madalya hedefimiz var. Cimnastik her spor branşının temelidir.  Yeni yaptığımız Kamp Eğitim Merkezi’ni antrenörlerin eğitim almalarının zorunlu olduğu bir yer haline getirmek istiyoruz. Bunu da Dünya Cimnatik Federasyonu’na ilettik. Buraya her yıl değişik ülkelerden sporcu ve antrenörler gelmesini istiyoruz.”

“Onun gibi olmak istiyoruz”

Toplantıda konuşan Bolulu milli sporcular Çağla Altundemir ve Sercan Demir ise Murat Canbaş’ı hiç görmedikleri halde başarılarını resimlerden ve videolardan gördüklerini belirterek onun gibi Bolu’dan çıkan başarılı olmak istediklerini söylediler.

İşte turnuva programı!..

Bugün başlayacak turnuva öncesinde sporcular dünü antrenman yaparak geçirdiler. Dün akşam saatlerinde açılış korteji ve kent gezisinin ardından, organizasyonla ilgili teknik toplantı yapıldı. Türkiye, Irak, Suudi Arabistan, Sırbistan, Tunus ve Türkmenistan’ın yarışacağı müsabakaların programı ise şöyle:

27 Haziran Cumartesi (Bugün)

10.00 – 11.00: Bayan Hakem Toplantısı

10.00 – 11.00: Genç Bayanlar Genel Isınma

11.00 - 13.00: Genç Bayanlar Yarışması

13.00 – 13.15: Açılış Seramonisi

13.15 – 14.00: Erkek Hakem Toplantısı

14.00 – 16.30: Genç Erkekler Genel Yarışması

16.30 – 17.00: Ödül Töreni

17.00 – 19.00: Yıldızlar Antrenmanı (Bayan-Erkek)

28 Haziran Pazar

09.00 – 09.30: Bayan Hakem Toplantısı

09.30 – 10.00: Erkek Hakem Toplantısı

09.00 – 10.00: Yıldız Bayanlar-Yıldız Erkekler Genel Isınma

10.00 – 12.30: Yıldız Bayanlar- Yıldız Erkekler Yarışması

12.30 – 13.00: Ödül Töreni

13.00 – 14.00: Genç Bayan ve Erkek Finalistlerin Genel Sıralaması

14.00 – 17.00: Alet Finalleri

17.00 – 17.30: Ödül Töreni

cimnastik-10-manset-(4).jpgcimnastik-10-manset-(5).jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.