20 Nisan 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara3°C

DERSHANELER İÇİN SON TARİH: 1 EYLÜL

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2014 yılının Şubat ayında başlattığı dershanelerin okula dönüştürülme süreci ilimizde devam ediyor

Dershaneler için son tarih: 1 Eylül

27 Haziran 2015 Cumartesi 04:09

1 Eylül’e kadar dönüşümü gerçekleştirilmeyen dershanelerin ruhsatları iptal olacak. Bu kapsamda ilimizde 72 dershaneden 52’si dönüşüm için başvurmuştu. Bu arada, 19 etüt merkezinden de 4’ü okula dönüşmek için müracaat etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, dershanelerin temel liselere dönüşme kapsamında 52 dershaneden 7’sinin dönüşümünü uygun bulurken, kalan 45 tane dershanelerin dönüşüm hazırlıkları ise sürüyor. Bu dershanelerden bir kısmı maarif müfettişi incelemesinde iken, bir kısmının ise eksiklerini tamamlayıp müracaat etme aşamasına gelmesi bekleniyor. Dershanelerin dönüşüm sürecinin uzamasının nedenleri ise kurumların binalarının yangın yönetmeliği, imar yönetmeliği ve Milli Eğitim Bakanlığı Standartlar Yönergesi’ne takıldığı öğrenildi.  1 Eylül’e kadar işlemlerini tamamlamayan dershanelerin ruhsatları iptal olacak.  DÖNÜŞÜME BAŞVURMAYAN ETÜT MERKEZİ SADECE İLKOKUL HİZMETİ VERECEK Milli Eğitim Bakanlığı’nın dershaneleri kapatma sürecinde dershane olan kurumlara özgü çıkardığı yasa bundan sonra hiçbir şekilde kullanılamayacak. Temel liseye dönüşüm sadece dershane ve etüt merkezleri için gerçekleştirilebilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’na bundan sonraki müracaatlar sadece özel okul açmaya yönelik olacak. Kocaeli Maarif Müfettişleri Başkanı Volkan Ağyel, “İlimizde dönüşüm süreci sorunsuz bir şekilde yürütülüyor. Biz gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Önemli olan kurumların eksikliklerini tamamlayıp İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne zamanında ulaştırmasıdır. Dönüşüme müracaat etmeyen etüt merkezleri, sadece ilkokullara yönelik faaliyette bulunacak.” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar