19 Eylül 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara11°C

​KADINLAR ÇİFTÇİLİĞE ADIM ATTI

Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projelerinde ‘Süt Sığırı Yetiştiriciliği’ kursuna katılan Mengen Köprübaşı Köyü’nden 24 kadın, sertifikalarını aldılar.

​Kadınlar çiftçiliğe adım attı

28 Haziran 2015 Pazar 11:38

 

 

 

Haber Merkezi

İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR ile birlikte Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projeleri Kapsamında Mengen Köprübaşı Köyünde Süt Sığırı Yetiştiriciliği eğitimi düzenlendi. Düzenlenen eğitim sonunda yapılan sınavı başarı ile geçen 24 kadın çiftçi, sertifika almaya hak kazandı.

KADINLARIN AĞIRLIKTA OLMASI SEVİNDİRİCİ

Köprübaşı Köyü İlkokulunda düzenlenen törende Mengen Kaymakamı Yavuz Akyol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Asrak, Garnizon Komutanı Hidayet Koç, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Nuri Erikli, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray Karatepe, görevli eğitmenler ve il-ilçe teknik personeli katılım gösterdi.

Törende bir konuşma yapan Mengen Kaymakamı Yavuz Akyol, “İlçemizin en uzak köyü olmasının yanında insanlarının sıcaklığıyla ayrı bir güzel olan Köprübaşı Köyü sakinlerini, katılımcıları ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Çalışma arkadaşlarımızın yapmış olduğu proje ile kırsalda bilinçli tarım yapılarak üretimde artış olacağını düşünüyorum. Diğer bir husus buraya gelirken bay kursiyerlerimizin ağırlıkta olacağını düşünürken bayanların ağırlıkta olması ayrıca önemli ve sevindiricidir. Kursiyerlerimizle yapmış olduğum sohbet neticesinde bilmediği bir çok konuya vakıf olduklarını gördüm. Bu yüzden eğitimlerde emeği geçen arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HAYVAN HIRSIZLARINA KARŞI UYARDI

Sonrasında söz alan İl Müdür Yardımcısı Nuri Erikli ise, “Kadınlarımıza ülkenin kalkınmasında ülke ve il tarımımıza verdikleri destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Asrak, “Eğitim sayesinde köyümüzde inşallah bundan sonra daha bilinçli ve teknik üretim olacağını düşünüyorum” derken, Garnizon komutanı Hidayet Koç ise, köy halkını yabancı araçlara ve hayvan hırsızlıklarına karşı dikkatli olmaları ve şüpheli durumlarda 156 Alo Jandarmayı aramaları konusunda uyardı.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Konuşmaların sonunda protokol üyeleri tarafından kursiyerlere sertifikaları verilirken, Kursiyerler Mengen Kaymakamı tarafından yapılan sözlüden de başarıyla geçti. Sertifika töreni sonunda hatıra fotoğrafı çekilidi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.