23 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara2°C

‘FİLİSTİNLİYE DUA VAR, UYGUR TÜRK’ÜNE YOK!’

Ülkü Ocakları Bolu Şube Başkanı Adem Evcil, Doğu Türkistan’da baskı altında yaşayan Uygur Türklerini hatırlatarak “Yayınlanan programlarda Filistin, Gazze vs. yerlere ‘özel dua’ yapılırken neden bir kez dahi olsun Doğu Türkistan Türkleri’ne dua edilmiyor?

‘Filistinliye dua var, Uygur Türk’üne yok!’

28 Haziran 2015 Pazar 17:40

 

Haber Merkezi

Evcil, Doğu Türkistan’da Çin baskısında yaşayan Uygur Türklerine dikkat çekerek “Zulüm altında olan Müslüman soydaşlarımız ağır baskılar ve saldırılar ile karşı karşıyadır. Son günlerde yaşanan hadiseler bunu gözler önüne sermektedir. Çin istilası altında bulunan Ata Vatanımız Doğu Türkistan’da bulunan Uygur Türkleri oruç tuttukları, namaz kıldıkları, ibadet ettikleri için işkencelere ve ne yazık ki ölüme maruz kalmaktadır. Doğu Türkistan Türk’lerine uygulanan bu zorba, insanlık dışı vakaları kınıyoruz. Yıllarca ve halen de ‘İnsan Hakları’ diye sloganlar atıp da Türk bölgelerine sırt çevirenleri de yüce Allah’a havale ediyoruz. Biz buradan soruyoruz: Doğu Türkistan Türkleri Müslüman sayılmıyor mu? Onlar dinden değil mi ? Ve en büyük sorumuz şudur ki: Doğu Türkistan halkı ‘Türk’ olduğu için midir ki din kardeşimiz denilerek hiç bir yerde savunulmuyor? İsimleri telafuz dahi edilmiyor?” dedi.

‘YASAKLARA, İŞKENCELERE RAĞMEN CANLARINI ORTAYA KOYUYORLAR’

Türkiye’de Türkmenlere çifte standart yapıldığını söyleyen Evcil, “Bugünlerde yayınlanan programlarda Filistin, Gazze vs.  Yerlere ‘özel dua’ yapılırken neden bir kez dahi olsun Doğu Türkistan Türkleri’ne dua edilmiyor? Amin denilmiyor? O kardeşlerimiz , en ağır şartlar altında hem Türklük hem de Müslümanlık görevlerini yerine getirmek için canlarını ortaya koymaktadır. Tüm yasaklara, işkencelere ve hatta ölüme rağmen Müslümanlık görevini yerine getiren din kardeşlerimize yüce Allah’tan yardım diliyoruz. Geçtiğimiz günlerde 28 soyadışımız dini vazifelerini yerine getirdikleri için şehit edildi. Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi bölgemizde ve ilimizde de Ülkü Ocakları’mızın organizesiyle gıyabi cenaze namazları kılınmıştır. Cenab-ı Hak mekanlarını cennet etsin, rahmet eylesin” diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar