24 Nisan 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara15°C

30’UNCU SERGİ FRANSA’DA

“Balık Ressamı” Şenol Sak, önümüzdeki günlerde Fransa’da açacağı 30. Kişisel Resim Sergisine hazırlanıyor.

30’uncu sergi Fransa’da

29 Haziran 2015 Pazartesi 11:48

 

 

 

Haber Merkezi

Bolulu ressam Şenol Sak, son dönem “balık” konulu çalışmalarını Toulouse-Fransa’da, l'Association Camell'art de Péguilhan  Sanat Derneği’nde sanatseverlerin beğenisine sunacak.

 Sanatçı son birkaç yıldır yaz dönemi çalışmalarını sürdürdüğü güney Fransa’da, değişik kültür sanat kurumlarıyla ortak çalışmalar yürütmekte, sergi, atölye ve workshop çalışmaları yapıyor. Sanatçı, 1-3 Ağustos 2015 tarihleri arasındaki bu sergisini,  l'Association Camell'art de Péguilhan ve Musée de Peinture de Saint-Frajou adlı kurumların ortak çalışması olarak gerçekleştirecek ve son dönemde yaptığı “balık” konulu 35 adet, tual üzeri akrilik boya eserini sergileyecek.

3 GÜN AÇIK OLACAK

Şenol Sak, değişik ülkelerden farklı disiplinlerdeki birkaç sanatçı ile kurucuları arasında yer aldığı Paris merkezli “Art Resilience” hareketinin de bir üyesi olarak, “Sanatta Hareketlilik ve Esneklik” vurgusu üzerine çalışmalar yapmakta, bu oluşumun çalışmalarına katkı sağlıyor. Zaman zaman da, Fransa’da müze eğitim ve atölye çalışmalarına katkı sağlayan sanatçı, değişik yaş ve meslek gruplarından katılımcılar ile çeşitli sanatsal aktivitelerde bulunuyor.

Sak, ayrıca, 25 Temmuz 2015 tarihinde Saint-Frajou Resim Müzesi  tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan, Dans le cadre de-“Parole d'Artistes"- Senol Sak et son œuvre (Bir dünya Sanatçısı - Şenol Sak ve Sanatı) adlı söyleşi programında sanatseverlere, eserlerini ve sanatını anlatacağı bir “söyleşi”  programıyla  biraraya gelecek.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.