23 Mayıs 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara16°C

‘ÖNCE 2 SORUYA CEVAP VERSİN’

MHP İl Başkanı Mehmet Aydın, Ak Parti Milletvekili Ali Ercoşkun’un Ak Parti-MHP koalisyonu hakkında söylediği ifadelere tepki gösterdi.

‘Önce 2 soruya cevap versin’

29 Haziran 2015 Pazartesi 11:53

 

Aydın, MHP’nin açılımdan vazgeçilmesi ve yolsuzluk dosyalarının TBMM’ye getirilmesi konusunda hassasiyetlerini hatırlatarak “Ercoşkun önce bu iki sorunun cevabını versin” diye konuştu.

Haber: Özge ELÇİ

“7 Haziran Genel Seçimlerinden sonra oluşan Meclis aritmetiği milletin iradesidir. Bu konuda kimsenin şüphesi yoktur” diyen Aydın, Ak Parti kanadından gelen AKP-MHP koalisyonu ifadeleriyle bir kamuyou oluşturulduğunu söyledi. Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un da sık sık dile getirdiği “MHP ve Ak Parti tabanında bu iki partinin koalisyona daha sıcak bakılıyor” cümlelerine yanıt verdi.

‘12 YILDIR SÖYLEDİKLERİMİZİ KENDİLERİ KABUL EDİYORLAR’

Milliyetçi Hareket Partisi olarak vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü ve yolsuzluklar konusunda hassas olduklarını sürekli dile getirdiklerine vurgu yapan Aydın, “12 yıldır AKP iktidarında yapılmış olan yolsuzlukların ve ülkemiz için zararlı gördüğümüz açılım sürecini eleştirdik. AKP iktidarını hep uyardık. Ülke bölünmeye gidiyor, Güneydoğu’da devlet geri çekildi devleti zafiyeti uğrattınız dedikçe bizi at gözlüğü ile bakmakla suçladılar.

Sene 2015. Şimdi AKP’nin kendi milletvekilleri, devletin zafiyete uğratıldığını kabul ve teyit ediyor. Yolsuzlukların bir an önce temizlenmesi gerektiğini, masa başında ihale ve rüşvet hesaplarının yapılmaması gerektiğinin millet bu yüzden AKP’yi cezalandırdığını artık AKP’liler de kabul ediyor” dedi.

‘CHP’NİN DE AKP’DEN BİR FARKI YOK’

Genel Başkan Bahçeli’nin de değerlendirmelerinden yola çıkan İl Başkanı Aydın, “HDP’nin uluslararası bir proje olduğunu ve bu projenin kamuoyu oluşturularak televizyonlarda reklamı yapılarak barajı aştırıldığını biliyoruz. CHP’nin de seçim beyannamesine baktığımızda AKP’den bir farkı olmadığını söylüyoruz. AKP ya bu çözülme açılım politikalarından vazgeçecek ya da AKP-HDP veya AKP-CHP-HDP koalisyonu kuracak. Milliyetçi Hareket Partisi asla bu ihanet açılımlarının yanında olmayacaktır” diye konuştu.

CHP Milletvekili Tanju Özcan’ın açıklamalarına da dikkat çeken Aydın, “Tanju Özcan’ın açıklamalarına bakacak olursak AKP –CHP koalisyonunu çok istiyor. O kadar çok istiyor ki kendini Adalet Bakanı bile ilan etmiş” ifadelerini kullandı.

‘BU SAÇMALIKLARDAN VAZGEÇİLMEDİKÇE BİZ YOKUZ’

MHP’nin kırmızı çizgilerini yineleyen Aydın, “Biz diyoruz ki; devletimizi zafiyete uğratan bu açılım çözülme saçmalıklarından vazgeçilmediği sürece biz koalisyonlarda yokuz. Eğer AKP, Milliyetçi Hareket Partisi ile hükümet kurmak istiyorsa, açılım sürecinden vazgeçecekler mi? 17-25 Aralık yolsuzluk dosyalarını Meclis’e getirecekler mi?Ali Ercoşkun önce bu iki sorunun cevabını versin, ondan sonra MHP tabanı hakkında konuşsun. Biz her zaman bu ülke, bu millet için elimizi taşın altına koymaya hazırız” şeklinde konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar