20 Haziran 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara24°C

ARAZİ DEVREDECEKLER DİKKAT!

Tarım arazilerini devretmek isteyen vatandaşlar için İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce arazilerde devir işlemlerini ve miras işlemlerini konu alan 2 adet broşür hazırlandı.

Arazi devredecekler dikkat!

01 Temmuz 2015 Çarşamba 10:27

 

 

 

Haber Merkezi

31.12.2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Tarımsal Arazilerin Mülkiyetinin Devrine İlişkin Yönetmelik ile tarım arazilerinin değerlemesi, ekonomik bütünlük, tarımsal arazilerin devri, mirasa konu tarımsal arazilerin devri ve değer artışı, ehil mirasçıya ait kriterler, diğer mirasçıların paylarının ödenmesi ve tarımsal faaliyetin sonlandırılması konularında 5403 sayılı Kanun'un 8 nci maddesini değiştiren 6537 sayılı kanunun hükümleri doğrultusunda, uygulama esasları belirlendi.

TAPU MÜDÜRLÜĞÜ’NE DE GÖNDERİLDİ

Konuyla ilgili, İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı Arazi Edindirme Şube Müdürlüğü tarafından,  vatandaşı bilgilendirmek amacıyla 6537 Sayılı Kanuna Göre Tarımsal Arazilerde Devir İşlemlerini ve Miras İşlemlerini konu alan 2 adet broşür, vatandaşlara dağıtılmak üzere hazırlandı. Hazırlanan broşürler, kurumdan görüş soran ve devir işlemleri için vatandaşın öncelikle müracaatta bulunduğu Tapu Müdürlüğü’ne de gönderildi. İl Müdürlüğü’ne gelen vatandaşlar da bu lifletelere kolaylıkla ulaşabilecekler.

Tarım arazilerini devretmek isteyen vatandaşların ve 15 Mayıs 2014 tarihinden sonra yaşanan ölümlerde mirasçıların, bilgilendirilmesini ve yaşanan mağduriyetlerin önlenmesini amaçladıklarını söyleyen Arazi Edindirme Şube Müdürü Fevzi Seymen, vatandaşların da bu tür bilgilendirme çalışmalarından büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.