26 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara17°C

OKULLAR AFETE HAZIRLANIYOR

“Afete Hazır Türkiye – Afete Hazır Okul Kampanyası İşbirliği Protokolü” çerçevesinde Bolu AFAD İl Müdürlüğü tarafından okul idarecilerine ve öğretmenlere yönelik seminer gerçekleştirildi.

Okullar afete hazırlanıyor

01 Temmuz 2015 Çarşamba 18:35

 

 

 

Haber Merkezi

Bolu’nun tüm ilçe ve merkez okullarını kapsayan seminerde; Okul Afet ve Acil Durum Planları’nın hazırlanması, öğrenci, öğretmen ve diğer eğitim çalışanları üzerinde afet kültürünün oluşturulması konularından bahsedildi. 

İlçe ve Merkez okulları için farklı günlerde gerçekleşen seminere Bolu AFAD İl Müdürü Hasan Erdoğan da katıldı.

Erdoğan, yaptığı açılış konuşmasında “Yaşadığımız coğrafya dünyanın en önemli fay zonlarından biri üzerinde bulunuyor ama bununla birlikte bize pek çok doğal güzelliği de sunuyor. Yapacağımız hazırlıklarla risk yönetimini en etkin şekilde yapabilir ve olası bir afette meydana gelecek hasarı en aza indirebiliriz. Bunu birlikte yaparsak başarılı olabiliriz. Okullar ve öğretmenler hazırlık aşamasının en önemli halkalarından biri” diyerek yorucu bir senenin bitiminde seminere katılımın yoğun olması sebebiyle de teşekkür etti.

Katılımcılara Okul Afet ve Acil Durum Planlar’nın hazırlanmasına yönelik verilen bilgilerin ardından afet türleri ve afet anında doğru davranış şekilleri de anlatılarak gerçekleşen seminer Çök-Kapan-Tutun tatbikatı ile tamamlandı. Tüm katılımcılara seminer sonunda DASK Kumbaraları dağıtıldı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar