20 Temmuz 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C

‘ORADA YANAN BİZDİK’

​2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta Madımak Oteli’nde yakılaraka öldürülen 35 kişiyi anan CHP Gençlik Kolları Başkanı Recep Asarkaya, “Unutmayın ve unutturmayın orada yananlar bizdik” dedi.Haber merkezi

‘Orada yanan bizdik’

02 Temmuz 2015 Perşembe 11:58

Vahşi olayı

“Değişen dünyanın unutulmayacak kara lekelerinden biri” olarak niteleyen Asarkaya, “Temmuz'da yananlar sadece 35 can değildi, insanlıktı, hoş görüydü , vicdandı, masumiyetti. On binlerce yobazın toplanıp can almadan gitmeyeceği çok belliydi akşam çökmüş, elektrikler kesilmiş, ağızlardan salyaları akan yobazlar kudurmuşlardı. Devlet neredeydi? Sivas’ın güneşinin bile utanıp erkenden battığı bir günde başka utananlar yokmuydu? Gecikmeli olarak gelen itfaiyenin kesilen hortumları bu ateşin artık asla sönmeyeceğinin garantisiydi. Cehennemden korkan soysuzlar Cehennemi yarattı Sivas’ta. Suçları saz çalmak ve semaha durmak olan bu güzel insanlara kıyanların avukatları utanmamış olacakki Milletinvekili oldular , hükümetin bakanı oldular  yüzleri kızarmadı , içleri acımadı onlar Yezid’den yana oldular. Sivas Laiklere mezar olacak , Cumhuriyet Sivas’ta kuruldu Sivas’ya yıkılacak diye yakılan insanlık umarım vicdanı olan herkese bir ders çıkartmıştır. Yürekleri dağlayan bu yara  kabuk bağlasa da asla iyileşmeyecek bir yaradır” diye konuştu.

Asarkaya, son olarak “Ateşte semaha duranlar, dost senin derdinden ben yana yana diyerek yakılan güzel insanların ruhları şad olsun. Unutmayın ve unutturmayın orada yananlar bizdik. Gün gelir sanma hesap sorulmaz dayanır kapına Pir Sultan ölmez” ifadelerini kullandı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar