27 Haziran 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara22°C

MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİNİN ARDINDAN YAPILAN TARTIŞMALAR HIZ KESMİYOR

CHP İl Başkanı H. Kazım Karsu, MHP’ye yüklenerek “Kritik zamanlarda AKP'ye koltuk değnekçiliği yapmak sizin tüzüğünüzde mi yazıyor?” diye konuştu.

Meclis Başkanlığı seçiminin ardından yapılan tartışmalar hız kesmiyor

03 Temmuz 2015 Cuma 10:05

 

 

 

 

Haber Merkezi

Karsu, MHP’yi eleştiri yağmuruna tutarak “Ülkemizin en zor ve kritik süreçlerinde MHP'nin AKP payandalığı bugün de bizleri şaşırtmadı. 2007 yılında Abdullah Gül'ün köşke çıkmasında MHP'nin yardımları olmuştu. 2008 yılımda türban sorunu bahanesiyle dini istismar yaparken AKP'nin yanında yine MHP vardı. 2012 yılında Türk eğitim sistemini baltalayan, bilimsel ve çağdaş eğitimden uzak 4+4+4 sistemi MHP'nin desteğiyle hayata geçti. 2013 yazında gençlerimiz Gezi'de tüm Türkiye için yasaklara ve kötü gidişata karşı mücadele verip canından olurken MHP yine AKP'nin yanındaydı. Sözde muhalefet partisi bu gençlerin ölümüne hiç ses çıkarmıyordu. Savaş seviciliği yapan MHP sınır ötesi tezkeresinde de AKP'ye koltuk değneği oldu” diye konuştu.

‘PKK İLE PAZARLIK YAPANLARI MECLİS BAŞKANI YAPTI’

MHP’nin uzlaşmadan uzak bir tavır sergilediğini ifade eden İl Başkanı Karsu,

“MHP, terör örgütü uzantısı olarak nitelediği partiyi mecliste yok sayıyor ve ortak paydada buluşmayı reddediyor. Hassasiyetlerini çiğnememe ve o partiyle birlikte hareket etmeme yanlısı bir politika güdüyor. Ancak PKK ile pazarlık yaptığını önce şiddetle reddedip sonra ‘ben görüştüm, devlet görüştü’ diye itiraf edenlerle birlikte AKP'nin adayı İsmet Yılmaz'ı Meclis Başkanı yaptı” dedi.

HASSASİYETLERİNİZE NE OLDU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de seslenen Karsu, “Sayın Bahçeli'ye soruyorum; hassasiyetlerinize ne oldu? Kritik zamanlarda AKP'ye koltuk değnekçiliği yapmak sizin tüzüğünüzde mi yazıyor? En son gelişmelerden rahatsız olduğunu gözlemlediğim bazı MHP seçmeninin de, bizim de endişemiz ortaktır. Olayları dikkatle izliyoruz” ifadelerini 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar