24 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara2°C

SOSYAL MEDYADA VARIZ MEYDANLARDA YOKUZ

Mücadele ettiği kemik iliği hastalığında müdahale için sadece 1 buçuk ayı kalan minik Zeynep için kamu spotu çekimi yapıldı. Etkinlik için sosyal medyada yapılan çağrılar ve paylaşılan mesajların sayısı bini geçerken, katılımcı sayısı 2 yüzü bile geçemedi

Sosyal medyada varız meydanlarda yokuz

05 Temmuz 2015 Pazar 17:46

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

 

Haber: Özge ELÇİ

Zeynep ve aynı hastalıkla mücadele eden insanlar için kan bağışı yapılmasının önemine dikkat çekmek için geçtiğimiz hafta Pazar günü kamu spotu çekimi yapılması planlanmış; fakat katılımcı sayısı çok az olduğu için çekimler bir hafta sonraya ertelenmişti. Sosyal medyada 1 haftadır yapılan kampanyalar sayesinde katılımın çok yüksek olması bekleniyordu; fakat istenilen sayıya yine ulaşılamadı.

CADDEDEN İNSAN TOPLADILAR

Saat 14:00’da Belediye Meydanı’nda yaklaşık yüz kişi toplanırken, çekimi organize edenler İzzet Baysal Caddesi’nin sonuna kadar giderek katılımcı toplamaya çalıştı. Caddede gezen, alışveriş yapan ve banklarda oturan insanlara “Lütfen gelerek destek olun, kalabalık görünelim” çağrısı yapıldı. Çağrıya çok az insan duyarlılık gösterdi. Tekrar Belediye Meydanı’na geri dönülürken BBP İl Başkanı Mahmut Alan, “50 kişiyle gittik, 60 kişiyle döndük” diyerek tepki gösterdi. Kalabalık, “Bolu uyuma, çocuğuna sahip çık” diyerek herkesi davet etmeye devam ettiler.

ÇOCUKLARIN ELLERİNDEKİ PANKARTLAR DİKKAT ÇEKTİ

2 yüz kadar kişinin toplanmasıyla Yukarı Çarşı’da caddeye bakan balkonda çekimlere başlanıldı. Bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı çekimlerde küçü çocukların ellerindeki pankartlar dikkat çekti. Zeynep’in fotoğraflarının olduğu pankartlarda “Zamanı yok beklemeyin, kan verin” “Kan grubu fark etmiyor, herkes donör olabilir” “Aynı iliği paylaşmak mümkün, bir iyilik yap” yer aldı.

HEP BİR AĞIZDAN’ İNSANIZ’ DİYE BAĞIRDILAR

Kameralı helikopterle yapılan çekimde önde bulunan 5 kişi sırayla bir adım öne çıkarak memleketlerini söylediler. Daha sonra minik Zeynep’in anne ve babası “Ben anneyim, ben babayım” dedikten sonra katılan herkes ellerini kaldırarak “Biz insanız” diyerek bağırdılar. Minik Zeynep de çekime, babasının kucağında katıldı.

Birkaç defa tekrarlanan kamu spotu çekiminin, ulusal yayın yapan görsel medyaya servis edilmesi ve ülke çapında kan verme sayısınnı artırılması hedefleniyor. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar