18 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul3°C
  • Ankara0°C

AVRUPA DENEYİMLERİNİ ANLATTILAR

“Kent Estetiği ve Planlamasında Avrupa Tecrübesinin İncelenmesi” projesiyle yurt dışındaki gezilere katılan İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü personeli, bu gezilerdeki gözlemlerini paylaştılar.

Avrupa deneyimlerini anlattılar

06 Temmuz 2015 Pazartesi 10:13

 

 

 

Haber: Adem Güler

Bolu Valiliği’nin koordinatörlüğünde, İl Müdürlüğümüz, Bolu Belediyesi ve Bolu İl Özel İdaresi ortaklığında yürütülen “Kent Estetiği ve Planlamasında Avrupa Tecrübesinin İncelenmesi” isimli Erasmus+ AB projesi kapsamında

16-26 Mayıs 2015 tarihlerinde Belçika, 25 Mayıs-3 Haziran 2015 tarihlerinde Almanya, 27 Mayıs-6 Haziran 2015 tarihlerinde Avusturya, 27 Mayıs-6 Haziran 2015 tarihlerinde Macaristan olmak üzere 4 ülkeye teknik geziler gerçekleştirildi.

4 ÜLKEYİ GEZMİŞLERDİ

Teknik gezi yapılan ülkelerde imar planları, stratejik planlama ve çevre düzeni planları, şehircilik ile ilgili AB mevzuatı, kentsel dönüşüm, şehir içi ulaşım sistemleri ve bisiklet yolları, katı atıkların toplanması, bertarafı ve geri dönüşümü, kent bilgi sistemi ve coğrafi bilgi sisteminin kullanımı, peyzaj çalışmaları, bina cephesi estetiği, park, bahçe vb. yeşil alan düzenlemeleri vb. konularda çalışma ziyareti, gözlem ve yerinde inceleme yapıldı.

Katılım sağlayan İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü personeli, yapılan çalışma ziyareti, gözlem ve yerinde incelemede kazanmış olduğu bilgi ve deneyimlerini diğer İl Müdürlüğü personeli ile 1-3 Temmuz tarihlerinde Müdürlüğün Abant toplantı salonunda görsel sunum eşliğinde paylaşıldı. Projenin yaygınlaştırılması hedefleniyor. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar