20 Ağustos 2019
  • Bolu20°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara26°C

ÇİĞ SÜTTE YENİ DÖNEM

16 Nisan 2015 tarih ve 29328 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Çiğ Sütün Sözleşmeli Usulden Alım Satımına İlişkin Yönetmelik kapsamında sanayiye arz edilen çiğ sütün alım ve satımının sözleşmeli usulden yapılması zorunlu hale geldi.

Çiğ sütte yeni dönem

08 Temmuz 2015 Çarşamba 12:27

 

 

HABER MERKEZİ

Ayrıca çiğ sütün alım sözleşmelerinin 2016 yılından itibaren üretici örgütü üzerinden pazarlanan çiğ süte farklı destekleme yapılması planlanıyor. Söz konusu yönetmeliğin 6. Maddesinin 1. Fıkrasında belirtilen üreticiler ve bunların üyesi bulunduğu üretici örgütleri ile alıcılar arasında imzalanan sözleşmenin onaylı örneği il müdürlüğüne teslim edilecek.  Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi iş günü içerisinde üretici veya üretici örgütü tarafından çiğ süt üretiminin yapıldığı yerdeki Bakanlık İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edilecek. Sözleşme bilgileri, Bakanlık İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri tarafından beş iş günü içinde Bakanlıkça kullanılan süt kayıt sistemine kaydedilecek.

Yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için sözleşmenin onaylı bir suretinin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine  teslim etmeleri önem arz ediyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.