27 Mart 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara7°C

NİHAYET BELLİ OLDU

Günlerdir beklenen Meclis Başkanlığı divan üyeleri nihayet belli oldu ve Meclis'te kabul edildi. AKP'nin Başkanlık Divanı üyelerinden birisi Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü oldu.

Nihayet belli oldu

09 Temmuz 2015 Perşembe 16:40

 

 

Haber; Adem GÜLER

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, İsmet Yılmaz başkanlığında toplandı ve günlerdir beklenen başkanlık divanı üyelikleri için seçim yapıldı.

AKP

AK Parti'nin Meclis Başkanvekili Amasya Milletvekili Naci Bostancı, idari amirleri ise Çorum Milletvekili Salim Uslu ve Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu oldu. Katip üyeler de Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Bolu Fehmi Küpçü, Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak belirlendi.

CHP

CHP'nin Meclis Başkanvekili İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, İdare Amiri Çorum Milletvekili Tufan Köse, katip üyeler Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ile Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca oldu.

MHP

MHP'nin TBMM Başkanvekili Trabzon Milletvekili Koray Aydın, İdare Amiri Seyfettin Yılmaz ve katip üye Kastamonu Milletvekili Emin Çınar olarak belirlendi.

HDP

HDP'nin TBMM Başkanvekili Van Milletvekili Yurdusev Özsökmenler, İdare Amiri Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve katip üye Mardin Milletvekili Erol Dora oldu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.