19 Nisan 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara9°C

İMAR EVRAKLARI DİJİTALLEŞİYOR

Bolu Belediyesi’nin tüm arşivi dijital ortama aktarılacak. Bazı birimlerde daha önce hayata geçen uygulama, özellikle İmar Müdürlüğü açısından büyük önem taşıyor.

İmar evrakları dijitalleşiyor

10 Temmuz 2015 Cuma 14:27

Haber: Özge ELÇİ

Bolu Belediyesi Meclisi Temmuz ayı 2. Birleşim oturumu, Perşembe günü yapıldı. Oturumda Plan Bütçe ve Teftiş Murakebe Komisyonundan gelen Belediyenin kurum arşivinin dijitalleştirilmesi amacıyla ihaleye çıkarılması konusu görüşüldü.

TÜM SİSTEMLER 18 AYDA YÜKLENECEK

Konuyla ilgili görüş belirten Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bazı birimlerin arşivlerinin dijital hale geldiğini; fakat başta İmar Müdürlüğü olmak üzere bazı birimlerin arşiv evraklarının dijital ortama geçmediğini söyledi. Yılmaz, Bolu’nun bu sistemin uyguılanmasında dördüncü il olduğunu belirterek, sistem tam olarak yüklendiğinde tüm bilgilere 2 dakikada ulaşılabileceğini belirtti.

İhaleden sonra kurulacak olan programa tüm evrakların 18 ayda yüklenecek.

Karara şerh koyan CHP’li Üye Erhan Beykoz, söz konusu işin Bolu Belediyesi personeli tarafından da yapılabileceğini söyledi. Başkan Yılmaz ise Bolu Belediyesi’nin henüz böyle bir ihale yapamayacağını kaydetti. Karar, oy birliğiyle kabul edildi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.