19 Eylül 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara27°C

SON GÜZERGAH DA BELEDİYE’YE GEÇTİ

2015 yılı itibariyle şehrin birçok noktasında faaliyete geçen özel halk otobüslerinin güzergahlarına Karacasu ve Gölcük de eklendi. Belediye Meclisi’nde kabul edilen bu kararla artık şehirdeki tüm güzergahlar Belediye’ye geçmiş oldu.

Son güzergah da Belediye’ye geçti

10 Temmuz 2015 Cuma 17:30

Haber: Özge ELÇİ

Bolu Belediyesi tarafından 2015 yılının ilk günü itibariyle hayata geçirilen yeni ulaşım sistemiyle şehirde farklı güzergahlara toplu taşıma yürüten kooperatifler bu haklarından feragat ettiler. Karaköy, Abant Birlik, Yaka Çele, Çaydurt ve Kaplıca Birlik gibi kooperatiflerinin toplu taşıma yaptığı güzergahların, Belediye bünyesinde tek havuzda toplanan özel halk otobüslerine geçmesine karar verildi. 1 Ocak 2015 yılından itibaren başlayan yeni ulaşım sistemine Kaplıca Birlik güzergahı dışında diğer tüm güzergahlar dahil edildi.

HAFTAYA UYGULAMAYA GEÇİLİYOR

Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ikinci oturumunda Çeşitli İşler ve Teftiş-Murakebe Komisyonu’ndan gelen “Karacasu bölgesi mücavir alanları ve halkın yoğunluk arz ettiği bölgelere kadar Belediyemizin denetimli özel halk otobüsleri ile hizmet verilmesi talebi konusunun görüşülmesi”ne ilişkin rapor okundu. Belediye Meclisi üyelerinin onayına sunulan karar, oy birliğiyle kabul edildi.

Karara göre özel halk otobüsleri, artık şehir merkezi-Karacasu-Gölcük arasında toplu taşıma yapacak. Uygulama bayram öncesi hayata geçmiş olacak. 15 temmuz 2015 tarihi itibariyle artık Karacasu ve Gölcük’e ulaşım, özel halk otobüsleriyle sağlanacak.

SERVİS RAPORU AĞUSTOS’A BIRAKILDI

Belediye Meclisi’nde ulaşımla ilgili önemli bir karar daha görüşüldü. Yine 3 komisyon tarafından görüşülen ve Meclis’e sunulan “Belediyemiz servis araçları yönetmeliği ve servis araçlarında hak sahiplerinin belirlenmesi tahdit ya da tahsis uygulamasına geçilmesi, uygulanacak fiyat tarifesi devir ücreti tek harf uygulaması, uygunluk belgesi gibi konuların görüşülmesi” raporu da Meclis’in görüşüne sunuldu.

TÜM ALTYAPI BELEDİYE’YE GEÇMİŞ OLACAK

Konu, kapsamlı olarak görüşülmesi için Ağustos ayına ertelenirken Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bunun Bolu için kritik bir karar olduğunu söyledi. Otobüslerle ilgili önemli şikayetler geldiğini söyleyen Yılmaz, “Aradan geçen süre içerisinde hala ufak tefek aksaklıklar var. Araçların vaktinde kalkmadığı ve duraklara saatinde ulaşmadığıyla ilgili şikayetler geliyor. Üniversite açılana kadar bu şikayetlerin minimize edilmesi lazım. Bu da eğer sağlıklı olarak hayata geçerse ulaşımla ilgili tüm alt yapı Belediye’nin kontrolüne geçecek” ifadelerini kullandı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar