26 Mayıs 2019
  • Bolu22°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara24°C

‘ONU BEYNİMDE ÖLDÜRDÜM’

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kendisini bir mektupla Başbakan’a şikayet eden ve geçtiğimiz haftalarda ‘Görevi kötüye kullanma’ suçlamalasıyla hakkında dava açtıran Gazeteci Muzaffer Deligöz ile ilgili ilk kez bu kadar açık ve net konuştu.

‘Onu beynimde öldürdüm’

12 Temmuz 2015 Pazar 17:33

 

Yılmaz, “Bir zamanlar istese onun için birini öldürebilirdim” dediği Deligöz ile ilgili “Ama ben onu 1994’te beynimde öldürdüm. Benim için öyle biri yaşamıyor” ifadelerini kullandı.

Özel Haber: Özge ELÇİ

Aslen Bolulu olan; fakat uzun yıllardır Bolu dışında yaşayan Gazeteci Muzaffer Deligöz, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı 2013 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektupla şikayet etmiş ve bu konu uzun süre kamuoyunu meşgul etmişti. Bolu Belediyesi ve Başkan Yılmaz’la ilgili Başbakanlık ve Bakanlığa giden şikayet dosyalarının ardından da bir kafenin ihalesiyle ilgili konuya, İçişleri Bakanı tarafından yargılama izni verildi.

‘GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA’ DAVASI AÇTI

Belediye Başkanı Yılmaz ile birlikte biri eski 2 birim müdürü, Bolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘Görevi Kötüye Kullanma’ suçundan yargılanmaya başladılar. Şikayetçi olan Muzaffer Deligöz’ün de davaya müşteki sıfatıyla katılma talebi kabul edildi.

Deligöz ile tanışıklığının eskiye dayalı olduğu ve birlikte geçmişte iş yaptıkları Bolu kamuoyunca bilinen Alaaddin Yılmaz’a söz konusu dava ile ilgili görüşlerini sorduk. Yılmaz, Deligöz’le ilgili hem bu dava hem de öncesine ilişkin ilk kez bu kadar net konuştu. Yılmaz, “1990’lı yılların başında Muzaffer Deligöz, bana şu adam yanlış adam, vur deseydi, ben Muzaffer Deligöz’e inanıp, o adamı öldürebilirdim. Ama 1994 yılına baktığımızda Muzaffer Deligöz, çok yanlış bir adam olduğunu gördüm ve onu beynimde öldürdüm. Benim için Muzaffer Deligöz diye biri yaşamıyor” dedi.

‘CHP VE AK PARTİLİLER BANA KARŞI MÜŞTEREK HAREKET ETTİLER’

Konuyla ilgili hem CHP’lileri hem de bazı Ak Partilileri suçlayan Yılmaz,

“Muzaffer Deligöz karşımıza ne zaman çıktı? Beni yok etmek için CHP bir gayrete girdi, Ak Parti’deki bazı insanlar bir gayrete girdiler. CHP ve Ak Partililer, birlikte hareket ederek ihalelerde yolsuzluk yaptığımı iddia ettikleri bir dosyanın yazım işini Muzaffer Deligöz yapmıştır. Alt yapısını ise hem Ak Parti hem de CHP hazırlamıştır” diye konuştu.

VALİ ÖZÇİMEN’DEN DE ŞÜPHELENMİŞ

Yılmaz, eski Valilerden İbrahim Özçimen’le ilgili de bazı eleştirilerde bulunarak

“Bu dosyayla ilgili bilgi sahibi oldum. Bir gün eski Vali İbrahim Özçimen ile İstanbul’dan geliyorduk. Yolda dedim ki ‘Bir dosya hazırlamışlar, okudum, ben bile inandım, dedim. O biraz saflık yaptı. Ben de inandım, dedi. Sen nereden biliyorsun, diye sormadı. Aslında benim bilmemem gereken gizli bir dosya. İçişleri Bakanlığı’na, Başbakanlığa gitmiş. O kurumlardan da Bolu’ya Valiliğe gelmiş. Vali’ye muhakkık tayin et, denmiş. Vali de Milli Emlak Müdürünü tayin etmiş. Milli Emlak Müdürü de benim kendisine büyük hakaret ettiğim bir adam. Vali Özçimen’e ‘Bana karşı tezgah düzenleyen bu ekibin içinde misin sen de?’ dedim. Neden, diye sordu. ‘Sen benim kendisini kötü bir şekilde kendime düşman ettiğim bir adamı bana muhakkık tayin ettin’ dedim” ifadelerini kullandı.

‘DAVA, BİRÇOK SUÇLAMANIN İÇİNDE SADECE BİR KAFE İHALESİ’

Söz konusu dosyada Bolu Belediyesi’nin yaptığı bütün ihalelerle ilgili konuların olduğunu belirten Yılmaz, “Kaç sefer inceleme, teftiş geçirdik. Sadece bir konu, bir kafenni ihalesiyle ilgili bir konu, Bakan’ın onayıyla mahkemeye geldi. Bu kadar basit bir hadise” dedi. “Bu işi deşifre ettirecektim; bazı insanları yüzleştirecektim; ama biri ölünce Allah nasip etmedi” diyen Yılmaz, Muzaffer Deligöz’ün yeğeninden dolayı kendisinden intikam almak için bu işlerin içine girdiğini düşündüğünü belirtti.

‘YEĞENİ GÖREVDEN ALINDI DİYE BENDEN HINÇ ALMAK İSTEDİ’

Yılmaz, “Muzaffer Deligöz’ün bu işlere kadar girmesinin sebebi, bizim Gençlik Kolları Başkanımız Ömer Faruk Deligöz’ün görevden alınması. Bu konuda beni suçlu gördüğü için benden hınç almak için ya da psikolojik bir rahatsızlığından dolayı yaptığını düşünüyorum; ama hiç önemli değil. Zaten benim için ölü bir adam” diye konuştu.

‘USAME BİN LADİN’İN YEĞENİNİ OLAN BİR ARAP’I DA DOLANDIRDI’

Yılmaz, geçmişte iş yaptığı Deligöz için suçlamalarda bulunarak şu cümleleri söyledi; “Muzaffer Deligöz, Bolu’da birçok kooperatifi dolandırmıştır. Sonra da bir Arap’ı dolandırdı. Beni de kullandı. Ben bunu fark ettiğimde artık kullanılmıştım. Arap’ı ikna etti, İzmir’de bir fabrika aldı. Ben de buradan o fabrikanın başına gittim. Ben Fabrika Müdürüyüm, Muzaffer Deligöz Genel Müdür. Orada Arap bana ‘Muzaffer’e para verme’ dedi.

‘İKİSİ ARASINDA PESTİLİM ÇIKTI’

Ona rağmen İstanbul’a para verdik. Denetimlerde sıkıntılar yaşandı. Arap’la Muzaffer Deligöz’ün ipleri koptu. Arap, Muzaffer Deligöz’le benim Arap’ı yok edeceğimi düşünerek benim üzerime geldi. Muzaffer Deligöz de benim Arap’la müşterek hareket edeceğimi düşünerek kendisini dışlayacağımı düşünerek benim üzerime geldi. Ben ikisi arasında müthiş ezildim. Çok sıkıntılar çektim; buraya geldim. Arap’la irtibamız devam etti. Yaşadığım sıkıntıyı anlatarak ‘İkiniz arasında pestilim çıktı’ dedim. Arap, bana ‘İstanbul’a gidip en lüks yerlerde araziler al, inşaat yapalım’ dedi. ‘Kusura bakma, ben bir sefer öpülürüm’ dedim. O Arap’la hala da görüşürüz. O Arap da Usame Bin Ladin’in yeğenidir.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar