25 Ağustos 2019
  • Bolu31°C
  • İstanbul30°C
  • Ankara32°C

BU TRAKTÖRÜN ANLAMI ÇOK BÜYÜK

Bolu Belediyesi’nin araç filosuna eklenen yeni araçların tanıtımında konuşan Başkan Alaaddin Yılmaz, filoda bulunan traktörün önemine değindi.

Bu traktörün anlamı çok büyük

13 Temmuz 2015 Pazartesi 13:22

 

 

 

Belediye’nin farklı tarımsal ürünler üreterek Bolu çiftçisine örnek olacağını ve bu traktörün de o projelerde kullanılacağını söyleyen Yılmaz, “Traktörün rakamsal değeri küçük; ama anlam ve manası çok büyük ” diye konuştu.

Haber: Adem Güler

Bolu Belediyesi’nin araç filosuna yeni araçlar eklenmeye devam ediyor. Filoya yeni katılan ve kırkayak denilen 4 adet kamyon işmakinası ile bir adet traktör, Belediye Meydanı’nda tanıtıldı. Tanıtıma Başkan Yardımcısı Necip Çarıkçı ve Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek de katıldı.

4 TANE İŞ MAKİNASI DAHA GELECEK

Yeni araçlarla ilgili bilgiler veren Yılmaz, “Araç filomuz giderek artıyor. İş makinaları olarak geç kalmamıza rağmen iş makinaları da gelmeye başladı. Şu an 4 tane yeni model, kırkayak dediğimiz büyük araç aldık. 4 tanesi bugün geldi, 4 tanesi bu gece geliyor. Hemen arkasından da aynı modelin 4 tane tırı gelecek. Burada gördüğünüz bu araçlar 1 milyon 140 bin lira değerinde. Yeni geleceklerle birlikte bu 2 milyon 300 bin lira olacak. Bolu Belediyesi araç açısından hep çok güçlü duruma geliyor ve hizmetler açısından kaliteli işler yapabilecek” diye konuştu.

BOLU PATATES VE BUĞDAYDAN İBARET KALMASIN

Traktörün öneminin büyük olduğuna vurgu yapan Yılmaz, “Bu traktörün burada ne işi var diyeceksiniz? Asıl anlatılması gereken traktör. Biliyorsunuz bizim 75 dönüm üzerinde gen bahçemiz oluşacak. Orada çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca her doğan çocuk için bir meyve fidanı dikiyoruz. Her yıl 4 bin tane meyve ağacı dikeceğimiz 350 dönüm bir arazi üzerinde çalışıyoruz. Amacımız şu; gelecekte çocuklar büyüyecekler. Kendi çocuklarına bu benim ağacım diyebilecekler. Ancak sadece yaptığımız iş bundan ibaret değil.

HER YIL 4 BİN MEYVE FİDANI DİKİLİYOR

Bolu insanımız sadece patates ve buğday üretiyor. Geçen sene karpuz tarlası oluşturacağız demiştik. Karpuz, kavun ve kabakların olacağı bir tarla alışmamız var. Arazide tarımsal faaliyetlere başladığımızda vazgeçilme unsur da traktördür. Karpuzların çiçekleri açmaya başladı. Eğer başarılı olabilirsek, Bolu’daki tarımla uğraşan köylülerimizi izlettirerek bu iş olabiliyormuş dedirtebilirsek. Traktörün rakamsal değeri küçük; ama anlam ve manası çok büyük bir araç. Seralar da oluşturacağız. Bunu da Bolu insanımıza örnek diye yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Yılmaz, tarımsal projelere destek veren kişi ve kurumlara da teşekkür ederek

“Hem Tarım İl Müdürlüğü’nü hem üniversitenin desteğini aldık. Tabi ki Bolu’da tarımsal üretim deyince Şerafettin Erbayram gelir. Onund a öncülüğünde yürüyütüyoruz bu çalışmaları. Herkesi kutluyorum. Çok kısa zaman zarfında ciddi başarı elde edildi” DEDİ. 

 

img_2766-001.jpg

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar