20 Temmuz 2019
  • Bolu20°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara22°C

TÜRKSAT BOLU’YA EL ATTI

Türkiye’nin tek kablo operatörü olan Türksat Uydu Haberleşme Kablo Tv ve İşletme A.Ş. yirmi üç ilde sahip olduğu kablo alt yapısını Bolu’ya da taşıyacak. Bu kapsamda Bolu Belediyesi ve Türksat arasında protokol imzalandı.

Türksat Bolu’ya el attı

13 Temmuz 2015 Pazartesi 16:55

 

 

 

Haber: Beyhan Bayrak

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Türksat Genel Müdürü Prof. Dr. Enser Gül, Genel Müdür Yrd. Cemal Tunalı, Kablo Sistemleri altyapı ve işletme direktörü Ömer Tekiner, Kıdemli Uzman Yasin Uğurlu’nun katılımıyla protokol töreni gerçekleşti.

BÜTÜN BİLGİLER HAVADA UÇUŞUYOR

İmzadan önce bir konuşma yapan Başkan Alaaddin Yılmaz, “Türksat Genel Müdürü Ensar Bey, Genel Müdür Yardımcısı ve ekibimiz, Bolu için önemli bir anlaşmayı yapıyoruz. Türksat illerde altyapı olarak ciddi bir çalışmaya giriyor. Fiber optik kablo ile şehrin altyapısını oluşturma konusunda bir anlaşma imzalayacağız. Bundan önceki bazı çalışmaları Telekom ile yaptık. Telekom biliyorsunuz tamamen bize ait bir müessese değil. Ama Türksat tamamen bize ait bir müessese. Önümüzdeki dönem içersinde belki havaya hakim olan dünyaya hakim olacak. Şu an bütün bilgilerin uçuştuğu tek bir alan var; o da hava. Havadaki o bilgileri alabilen ya da başkasının bilgisini bozabilen bir teknolojiye doğru gidiyor dünya. Bizi ilgilendiren kısım fiber optik altyapının oluşması. Bunu oluşturduğumuz zaman belediyenin bundan sonraki fiber optik altyapısı çok sağlıklı olacağı gibi aynı zamanda güvenli hale dönüşecek.

SAĞLIKLI VE GÜVENLİ OLACAK

Bilginin güvenli gidip gelmesini sağlamak da lazım. Böyle bir çalışmayı şu an Türksat Genel Müdürlüğü ile yapıyoruz Bolu’da. Bu bütün illerde yapılan bir çalışma değil. Türkiye’de öncü illerden bir tanesiyiz. Onun onurunu yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreç içersinde Bolu Belediyesi altyapıda fiber optik kabloları kullanma konusunda da çok büyük avantajlara sahip olacak. Aynı zamanda hem bilgiye erişimi ve güvenliği konusunda da sağlıklı bir yapıya kavuşacaktır” diye konuştu.

AKILLI ŞEHİR DE KURULMUŞ OLACAK

Türksat Genel Müdürü Prof. Dr. Enser Gül ise Türksat olarak  üç ayrı alanda faaliyet gösterdiklerini söyleyerek “Haberleşme, Kablolu TV, Bilişim projeleri.  Artık evde su nasıl doğal bir ihtiyaçsa, doğalgaz ve elektrik doğal bir ihtiyaçsa internet de doğal bir ihtiyaç. Bu yüzden bütün hanelere bizim interneti hızlı bir şekilde götürmemiz lazım. Adı kablo; ama fiber kablo ile biz bütün evlere gidiyoruz. Bolu’da da fiberle o altyapıyı yapacağız ve evlere fiber kablo üzerinden telefon, televizyon, internet hizmetlerini vereceğiz. Ayrıca bu altyapı akıllı şehir kurmak içinde kullanılacak. Akıllı şehir için iletişim altyapısına ihtiyacımız var. Bunun içinde kullanılabilecek. Türksat kablo alt yapısı anlamında 2023 hedefleri koydu kendisine. 2023’e kadar bütün il merkezlerinde fiber optik kablo alt yapısını oluşturacağız. Bu yıl programımızda Karaman, Bolu ve Urfa var. 2023’ten önce de fiber altyapısı götürmeyi planlıyoruz. Tabi belediyenin bize destek sağlaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Yılmaz ve Türksat Genel Müdürü Gül tarafından protokol imzalandı.

2-018.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar