18 Temmuz 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara17°C

BİRLİK BORÇLARI ERİTTİ

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Mali Hizmetler Başkanı Ali Rıza Zor, geçtiğimiz yıl Kamu Hastaneleri çatısı altına giren AİBÜ Tıp Fakültesi’nin borçlarıyla ilgili soruları yanıtladı.

Birlik borçları eritti

13 Temmuz 2015 Pazartesi 18:10

 

 

 

Haber Merkezi

Mali Hizmetler Başkanı Zor, AİBÜ Tıp Fakültesi’nin borçlarıyla ilgili soruya şu ifadelerle yanıt verdi; “Biz Tıp Fakültesi’ni devralırken yaklaşık 24 milyon lira borç ile devraldık. Akabinde gelen sürede de hizmetle beraber yaklaşık 5-6 milyon daha bize ekstradan yük çıktı ve halen de faturalar gelmeye başlıyor. Çok sıklıkla değil, ama az da olsa geliyor. Dolayısı ile totalde bu toplam borç 30 milyondu. Şu anki borcumuz komple devlet hastanesi de dahil olmak üzere 19 milyon lira.

BORÇLARI EKSTRALARDAN ÖDÜYORUZ

Her ay yaklaşık bir milyon, bazı aylar iki milyon kurumun genel bütçe katkı payına göre ödeme yapıyoruz. Ciddi bir iyileşme söz konusu. Artık firmalar paralarını en geç 120 gün içerisinde alabilir niteliğe geldiler. Üniversiteden kalan borçlarımız var, doğru. Mevcutları mağdur etmiyoruz; ama üniversite borçlarını da ekstra paralarla ödüyoruz. Bolu olarak tahakkukumuz 13-14 milyon civarında. Bu bizim iyi bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu paralar sayın vekilimiz Ali Ercoşkun’un katkıları ile Bolu’ya geldi. Bir yerde bir açığınız gediğiniz yoksa buraya ekstradan para göndermiyorlar. Dolayısıyla o gelen ekstra paraların sayın vekilimin katkıları ile beraber aslında bir yükü ortadan kaldırdık.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar