17 Ağustos 2019
  • Bolu23°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara27°C

ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNE AYAR

Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen TEDES (Trafik Elektronik Denetleme Sistemi) ihaleye çıkıyor. Projeyle şehir içi trafiğin daha güvenli ve kontrollü hale gelmesi hedefleniyor.

Şehir içi trafiğine ayar

15 Temmuz 2015 Çarşamba 12:21

 

 

 

Haber Merkezi

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, projeyle ilgili daha önce yaptığı açıklamada TEDES ile Bolu’da trafiğin düzene gireceğini belirterek, “Yerleşim birimlerindeki trafik suçları ve düzeni daha yakından takibe alınacak. Altyapı çalışmalarına göre, TEDES, özellikle kırmızı ışık, hız sınırı, banket ve emniyet şeridi ihlalleri başta olmak üzere tüm trafik kuralı ihlallerinin tespitinde kullanılacak. Kameralar 6,2 megapiksel çözünürlüğe sahip olup, gece ve gündüz çalışabilecektir.

TEDES ile şehir içindeki trafiği kontrol altına alacağız. Bu kameralar her türlü hava koşullarında ve darbelere karşı dayanıklıdır. Görüntüler Bolu Emniyet Müdürlüğü haber merkezinden canlı olarak izlenebilecek ve anında müdahale yapılabilecektir” ifadelerini kullanmıştı.

7 YIL SÜREYLE İŞLETİLECEK VE DEVREDİLECEK

İhale duyurusunda söz kousu işle ilgili şunlar ifade edildi; “Bolu Belediye sınırları ve mücavir alanları içerisinde TEDES (Trafik Elektronik Denetleme Sistemi) Projesinin kurulum ve işletmeye ait tüm masrafları yüklenici tarafından karşılanmak üzere Gelir paylaşım modeli ile Trafik Elektronik Denetleme Sistemi Tespit komisyonu raporlarında belirtilen 15 adet kırmızı ışık ve hız, 27 cadde-sokak üzerindeki 32 noktada park ihlali, 8 adet tag’tan oluşan 4 adet hız ihlal sisteminin kurulumu ve işletilmesi, İl Emniyet Müdürlüğü binasında sistemin kurulumu ve aktif hale getirilmesi ile Belediye Başkanlığı kontrolünde anlık izleme fonksiyonlarının kurulması, 7 yıl süreyle işletilmesi ve devredilmesi işidir.”

BEDELİ 7 MİLYON TL

İhale 24 Temmuz 2015 tarihinde Cuma Günü saat 14:30’da Bolu Belediye Başkanlığı binasında Encümen huzurunda yapılacak. İşe ait muhammen bedelin 7 milyon TL + KDV olduğu, geçici teminat bedelinin ise  210 bin TL olduğu açıklandı. İhaleye ilişkin bilgiler, Bolu Belediyesi’nin resmi internet sitesi www.bolu.bel.tr adresinde yer alıyor. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar