23 Şubat 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul2°C
  • Ankara5°C

FEM’DE ÇİFTE MUTLULUK

Bolu FEM Dershaneleri Müdürü Olgun Yıldız, öğrencileri Yağmur Aksoy’un LYS’de TM alanında Türkiye birincisi olmasının ardından dershaneleri kapatan yasanın da iptal edilmesiyle sevinçlerinin ikiye katlandığını söyledi.

FEM’de çifte mutluluk

15 Temmuz 2015 Çarşamba 15:06

 

 

 

Haber: Özge ELÇİ

Anayasa Mahkemesi’nin dershaneleri kapatan yasayı iptal etmesi, dershanelerin yanı sıra öğrencileri ve velileri de mutlu etti. Konuyla ilgili gazetemize bir açıklama yapan FEM Dershanesi Müdürü Olgun Yıldız, Yağmur Aksoy isimli öğrencinin YGS’ye Bolu FEM Dershanesi’nde hazırlandığını ve TM-3’te Türkiye birincisi olduğunu hatırlatarak dershanelerin önemini vurguladı.  

‘GEÇ DE OLSA YERİNDE BİR KARAR’

İptal kararının milyonlarca öğrencinin, ailenin, öğretmenlerin ve eğitim kurumlarının rahat bir nefes almasını sağladığını söyleyen Yıldız,

“FEM Dershanesi olarak iptal kararını ‘geç kalınmış olsa da yerinde' bir karar olarak değerlendiriyoruz. Bize göre sınavlar devam ettikçe dershane ihtiyacı sürekli var olacaktır. Çocuklarını 15-20 bin liraya özel okula gönderemeyenler dershaneye gönderip ek ders ihtiyacını karşılayıp; aradaki farkı kısmen kapatıyorlardı. Bunun devam edecek olması veli ve öğrenciler adına sevindirici.

Ayrıca kararla teşebbüs hürriyetinin önü açılarak birçok mağduriyetin önüne geçilmiş oldu” ifadelerini kullandı.

SEVİNCİMİZ İKİYE KATLANDI

İptal kararının FEM Dershanesi açısından ayrıca bir önemi daha olduğunu söyleyen Yıldız, “Bu yıl Bolu’da bir ilki gerçekleştirerek Türkiye derecesi elde ettik. Öğrencilerimizden Yağmur Aksoy, LYS sınavında Türkiye 1’incisi oldu.

Fakat bu durum bizde hüzünlü bir sevinç hasıl etmişti. AYM’nin bu kararıyla sevincimiz ikiye katlanmış oldu. Şimdi dershaneciler olarak hızlı bir durum değerlendirmesi yaparak yeniden toparlanma ve maddi manevi hasarlarımızın temini için gayret göstereceğiz” diye konuştu.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar