26 Mart 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara8°C

AMAN DEDİLER

Vatandaşlar ve özellikle çocuklar bunaltıcı sıcaklarda serinlemek için kontrolsüz sulara girmemeleri konusunda uyarıldı. İl genelinde çok sayıda akarsu ve göl olduğuna dikkat çekildi.

Aman dediler

17 Temmuz 2015 Cuma 00:52

Haber; Beyhan BAYRAK

Yetkililer, Bolu’daki baraj, göl, gölet ve ırmak kıyılarının, profesyonel yüzücüler için bile tehlikeli olduğunu söyledi. Son günlerde tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da sıcaklıkların artması, serinlemek için göl, gölet, baraj veya akarsulara girmeyi tercih edecek vatandaşları, boğulma riskiyle karşı karşıya bırakıyor. Ramazan ayında bugüne kadar Yurt genelinde 22 boğulma vakası meydana geldiğini belirten yetkililer, “Bolu’da son günlerde artan sıcaklar ve Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla vatandaşların serinlemek için piknik alanlarına gideceği düşünüldüğünde, boğulma riski de artacaktır. Bu nedenle vatandaşlarımız kesinlikle kontrolsüz sulara girmesinler” dediler.

TÜMÜ TEHLİKELİ

Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibi yetkilileri, Bolu’da bulunan baraj, göl, gölet ve il sınırından geçen, akarsulardan hiçbirinin, yüzme veya serinleme amacıyla girmeye uygun olmadığını vurguladılar. Yetkililer, baraj, göl, gölet ve ırmakların incelenerek zemin etütlerinin yapıldığını, sonuçların ise suların can güvenliği açısından büyük riskler taşıdığını gösterdiğini belirterek, “Bu sular, profesyonel yüzücüler için bile tehlikeli” dediler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.