20 Şubat 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara7°C

ARAP İSTİLASI

Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri gibi Müslüman ülke vatandaşları 10 günlük Ramazan Bayramı tatillerini geçirmek üzere akın akın Türkiye’ye geliyor. Araplar Türkiye’de en çok Bolu’yu tercih ediyor.

Arap istilası

18 Temmuz 2015 Cumartesi 20:36

Haber; Gönül OLUTÜRK

Foto; Erdal TANRIVERDİ

İstanbul’un yanı sıra Abant ve Karadeniz'i mesken tutan Arap turistlerin yoğun talebi nedeniyle başta Abant’ta bulunan oteller olmak üzere birçok konaklama merkezi yüzde yüz doluluk oranına ulaştı. Ülkemizin en büyük sınır kapısı durumundaki Atatürk Havalimanında yurda giriş yapan Arap turistlerin % 50’ye yakını Abant, Bolu ve Karadeniz illerine gitmek için lüks araç kiralaması yaptığı açıklandı. Lüks otomobillerin yüzde 50-yüzde 60’ını Araplar, yüzde 25’ini gurbetçiler, geri kalanını da Avrupalılar kiralıyor. İstanbul’da kalanlar şoförlü araç kiralarken, İstanbul dışına gidenler şoförsüz araç kiralıyor. Kalabalık aileler ise minibüs kiralıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda eylül ayına kadar kiralık lüks otomobil stoku tükendi.

Kış aylarını ülkelerinde geçiren zengin Arap turistler haziran ayı başından itibaren Türkiye’ye gelmeye başlıyor. Abant’ta, Karadeniz’de yazlık satın alanlar kış aylarında ayda 10 gün için Türkiye’ye gelip dönüyorlar. Haziran itibarıyla ise 40 günden 3 aya kadar ülkemizde kalıyorlar.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar