16 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara7°C

KOMİSYON KURDULAR

Termik santralin ardından evlerinden olacak olan; fakat hala bir yer gösterilmeyen Göynük Himmetoğlu köylüleri, yaşadıkları belirsizlikten kurtulabilmek için bir komisyon kurdular. Köylüler, komisyonda görüşerek kendilerine bir yol haritası belirleyecek.

Komisyon kurdular

19 Temmuz 2015 Pazar 17:30

Haber: Özge ELÇİ

Yapımı tamamlanan ve faaliyete de geçen termik santral için köyde kamulaştırma kararı geçiğimiz yıl alındı. Evlerin tespiti için çalışmalar başlarken tespittte de sona yaklaşıldı. Köy sakinleri, kendilerine bir an önce yer gösterilmesi ve düzenlerini buna göre kurmak isterken henüz bu konuda somut bir adım atılmadı.

5 KİŞİLİK KOMİSYON KURULDU

Tam olarak bir belirsizlik ortamının hakim olduğu Himmetoğlu Köyü’nde köy sakinlerinin, kendilerine bir yol haritası belirlemek üzere kurdukları komisyonda Muhtar Zeki Özgür, eski Muhtar Mustafa Terli, Fehmi Kevşek, Mehmet Uludaş ve Cavit Uysal yer alıyor. Komisyonda ilk etapta neler yapılabileceği görüşüldü.Köy halkının yanı sıra şehir dışında yaşayan çok sayıda kişi de toplantıya katıldı.

DAHA ÖNCEKİ UYGULAMALARA BAKILACAK

Komisyon, şu görevleri yapacak;  Şu anki süreci takip edecek. Gerekli yerlere  durumu tekrar anlatmak için Valilik, ilgili devlet kurumları ve siyasilere ziyaret gerçekleştirilecek.

Daha önce benzer uygulamanın yapıldığı yerlerdeki süreçlerle ilgili bilgiler toplanacak. Uygulamaların nasıl yapıldığıyla ilgili araştırma yapılacak. Yapılan girişimlerle ilgili köy halkını düzenli olarak bilgilendirecek.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar