18 Eylül 2019
  • Bolu22°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

‘ERKEN SEÇİME HAZIR OLUN’

Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesini anlattı. Coşkunyürek, “Biz Sayın Başbakana Bolu teşkilatı olarak bir erken seçime hazır olduğumuzu söyledik” diye konuştu.

‘Erken seçime hazır olun’

20 Temmuz 2015 Pazartesi 18:40

Haber: Özge ELÇİ

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun erken seçime hazır olun mesajı vermek için 81 il başkanıyla birlikte kendisini de aradığını doğrulayan İl Başkanı Coşkunyürek, Davutoğlu’nun ilk olarak bayramlarını kutladığını ifade etti. Coşkunyürek,

“Başbakanımız, Bolu’da bayramın nasıl geçtiğini sordu. Biz de Bolu’da bir huzur ortamının olduğunu, bayramın neşe ve huzur içinde geçtiğini kendilerine ilettik” diye konuştu.

MUHALEFET PARTİLERİNE ELEŞTİRİ

Başbakan Davutoğlu’nun kendisine şu anda koalisyon görüşmelerini devam ettirdiklerini söylediğini belirten Coşkunyürek, “Biz burada samimiyetle bu işi götürüyoruz. Şayet koalisyon çalışması neticelenmezse tüm teşkilatlarımızın buna hazır olması gerektiğini söylediler. Biz teşkilatlar olarak böyle bir şeye hazırız; çünkü geçen bir aylık süre zarfında gözüktü ki Ak Parti’nin sıcak ve samimi yaklaşımına karşın, muhalefet partilerinin çok basit konuları gündeme getirerek koalisyon konusunda çok sert çizgiler çizdiklerini, kendi önceliklerini kendi seçmen tabanlarına selam vermek konusunda hareket ettiklerini; ama Ak Parti’nin önceliklerinin ise ülke menfaatlerini, ülkemizin geleceği ve istikrarı olduğu apaçık gözüktü” şeklinde konuştu.

‘AK PARTİ’SİZ BİR HÜKÜMET KURULAMAZ’

Coşkunyürek, Ak Parti’siz bir hükümetin kurulamayacağını söyleyerek “Tabi bu arada bazı toplum mühendisleri ve üst akıl dediğimiz bazı insanlar, başta Meclis Başkanlığında, hükümet çalışmasında yüzde 40’lık blokla yüzde 60’lık blok söylemini geliştirdiler. Bunun da mümkün olmadığı görülmüş oldu.

Şu gözüküyor ki 3 dönemde güçlü bir iktidar kuran Ak Parti’siz bir hükümetin kurulamayacağı apaçık gözükmüş oldu. Ak Parti Türkiye’nin en büyük partisidir. Bu oy oranıyla birçok ülkede tek başına iktidara gelinir.

Vatandaşlarımızın bize söylediği, olası bir erken seçimde ülkemizin geleceği adına yoğun bir şekilde Ak Parti’ye destek vereceğiz. Hatta şunu duyuyoruz; biz bir ayar vermek istedik; ama bu ayarda da kantarın topuzunu kaçırdık, dediklerini vatandaşımızdan duyuyoruz. Bir erken seçimde Ak Parti çok güçlü bir şekilde tek başına iktidar olacaktır.  Biz Bolu teşkilatı olarak Sayın Başbakanımıza bir erken seçime her zaman hazır olduğumuzu söylemiş olduk” dedi.  

AK PARTİ’Yİ YOK SAYMAK, BAŞINI KUMA GÖMMEKTİR

CHP Milletvekili Tanju Özcan’ın ‘AKP artık bitmiştir’ sözlerini eleştiren Coşkunyürek, “Bunlar doğru söylemler değil. Aklıselim, irade sahibi, siyasette ben varım diyen bir insanın söyleyeceği sözler değil. Ak Parti bu ülkenin en güçlü, en büyük teşkilatına, en fazla üye sahibine sahip partisidir. Bolu’da da teşkilat ve oy bazında en büyük parti Ak Parti’dir. Ak Partiyi yok saymak veya görmemek, başını kuma gömmek gibi algılarım” ifadelerini kullandı.

MHP ve CHP ile devam eden koalisyon görüşmelerine de değinen Yüksel Coşkunyürek, “Seçim bittikten hemen sonra Genel Merkezimiz bizden raporlar istedi. Biz de bu raporları hazırlayabilmek için tüm teşkilatlarımızı ziyaret ettik. Hem onların hem de vatandaşlarımızın görüşlerini sorduk. Ortaya çıkan tablo şuydu. Hem teşkilatlarımızda hem de tabanda koalisyonun en iyi MHP ile olabileceği yönünde bir kanaat oluştu. Bunu da raporda sunduk. Birçok ilde de Bolu’da da böyle oldu. Çünkü MHP ve Ak Parti tabanını ortak değerlerinin ve duygularının olduğu herkesçe bilinen bir gerçek. Fakat seçim gününün akşamı daha, MHP Genel Başkanı bunun önünü kapattı ve aynı söylemlerle de hala devam ediyor. Bunu biz anlamış değiliz, MHP tabanı da anlamış değil. MHP’nin çok yanlış yaptığını, kendisine oy veren kitlenğinhaklarını savunmadığını, ‘biz iktidar değil, muhalefet olmak istiyoruz’ söylemlerinin kendilerini de rahatsız ettiği söyleyen birçok MHP’li var.

ÖNCELİK MHP, CHP DE OLABİLİR; AMA HDP İLE OLMAZ

Şu anki tablo bir koalisyonu gerektiriyor. Bu tabloda da yüzde 41’lik Ak Parti tabanı ile yüzde 16’lık MHP tabanı, yoğunluk olarak MHP-Ak Parti koalisyonu kurulsun diyorsa, bunu da MHP Genel Başkanı duymamazlıktan geliyorsa bunun arkasında başka sebepler aramamız lazım. Ben MHP İl Başkanıyla görüşmedim; ama onlarda da bu rahatsızlıklar yansıyordur. Bizim Bolu teşkilatları olarak Genel Merkeze gönderdiğimiz raporda koalisyon kurulacaksa önceliğimizin MHP olduğunu; ama MHP ile kurulamazsa CHP ile kurulabileceğini, ama HDP ile bir koalisyonun kesinlikle olmaması gerektiğini yazmıştık. Ama süreç de işliyor. CHP ile denenecek, olmazsa MHP ile denenecek. Olmazsa bir seçim hükümeti olacak ve erken seçime de gitmiş olacağız” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar