18 Ağustos 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara19°C

ÖZCAN’A ÇOK AĞIR SÖZLER

CHP Milletvekili Tanju Özcan’ın “Erken seçim olursa AKP, Bolu’da aynı adaylarla seçime gitmez” sözlerine Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’dan tepki geldi.

Özcan’a çok ağır sözler

21 Temmuz 2015 Salı 18:20

 

 

 

Yılmaz, Özcan için sert sözler sarf ederek “Mide bulandıracak çaptaki lafları ancak mide bulandırır çaptaki insanlar eder” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yılmaz, Özcan’ın ifadelerine verdiği yanıtta, “Herhalde Ak Parti milletvekili adayı tayin ederken CHP Milletvekili Tanju Özcan’a sormaz veya CHP milletvekili tayin ederken AK Parti’ye sormaz. Bunu da anaokulunda okuyan çocuklar bile bilir. Eğer milletvekili olmak için milletvekili olunursa çap bu olur” dedi.

“CHP AK PARTİ’YE AK PARTİ DE CHP’YE SORMAZ”

Yılmaz, “Tanju Bey’in yaptığı konuşmalar Bolu’ya faydalı konuşmalar değil. Siyasete faydalı konuşmalar değil. Anlamlı konuşmalarda hiç değil. Eğer milletvekili olmak için milletvekili olunursa çap bu olur. Birbirine sataşmanın ötesinde bir şey üretemeyen yapılar çıkmış olur. Tanju Bey’in bu yaptığı açıklama sadece kendi çapını ortaya koymuştur. Türkiye’deki siyasetin seviyesi de bu olduğu için Ak Parti hariç şuandaki bütün siyasi partiler hep kendi geleceklerini düşünüyorlar. Sorumluluk hisseden tek parti şuanda Ak Parti’dir” diye konuştu.

‘LAF ETMEK İÇİN LAF EDİYOR’

Siyasilerin ağzından çıkacak sözlerin ülkeye faydalı işler olması gerektiğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Halbuki herkes kendi işini doğru yapmış olsa Türkiye düzelir. Bizim seviyemiz gereği biz hep başkasının işleriyle uğraşıyoruz. Herhalde Ak Parti Milletvekili adayı tayin ederken Tanju Bey’e sormaz veya CHP milletvekili tayin ederken Ak Parti’ye sormaz. Bunu da anaokulunda okuyan çocuklar bile bilir. Laf etmek için laf eden seviyeyi gösteriyor bu. İnsanlar tarafından seçilmiş ve Türkiye’de 4 yıl milletvekilliği yapmış birisinin en azından ağzından çıkacak şeylerin Bolu’ya, ülkeye ve genel yapıya faydalı olması gerektiği kanaatindeyim. Bolu’ya bir faydası var mı bu lafın? Yok. Cumhuriyet Halk Partisi’ne bir faydası var mı ? Yok. Yani mide bulandırmaya yönelik bir laf. Mide bulandıracak çaptaki lafları ancak mide bulandırır çaptaki insanlar eder. Artık bunları bıraksınlar, yavaş yavaş Bolu’yu ülkeyi düşünmeye başlasınlar. Yoksa çapsız tartışmalarla çapsız bir siyasi seviye oluştururlar ki bundan kimsenin faydası olmaz” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar