22 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara2°C

EYLEMCİLER GELİYOR

Büro Memur-Sen, memurlarının verilmeyen mali ve özlük haklarının toplu sözleşmede hayata geçirilmesi için Balıkesir’den Ankara’ya kadar bisiklet sürerek eylem yapacak. Eylemin yedinci günü eylemciler Bolu’da basın açıklaması yapacak.

Eylemciler geliyor

22 Temmuz 2015 Çarşamba 15:18

ÖZEL HABER

 

Haber; Gönül OLUTÜRK

23 Temmuz Perşembe günü Balıkesir’den başlayacak olan eylemin yedinci gününde eyleme katılan onlarca bisikletli Bolu’yu fethedecek. 30 Temmuz 2015 Perşembe, Saat 12.30’ da Bolu Memur-Sen İl Binasında basın açıklaması ve bilgilendirme toplantısı yapacak olan eylemciler aynı gün Ankara’ya doğru yola devam edecek. Kamu görevlilerinin mali ve özlük haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinin 3’üncü dönemi 3 Ağustos tarihinde başlayacak. Toplu sözleşme görüşmelerinde Büro Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolundaki memurları, yetkili sendika Büro Memur-Sen temsil edecek. Büro Memur-Sen, AR-GE Komisyonunca hazırlanan Başbakanlık ve 12 bakanlığın da arasında bulunduğu toplam 57 kurumdaki 272 binin üzerindeki memurun sorunlarını toplu sözleşmeye taşıyacak. Sendikalı olma hakkını elde eden Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki (EGM) devlet memurlarının sorunları ise toplu sözleşmede ilk defa görüşülecek.

Büro Memur-Sen, toplu sözleşme öncesinde farklı bir eyleme imza atacak. Büro Memur-Sen, hizmet kolundaki memurların sorunlarına dikkat çekmek ve sorunların toplu sözleşmede çözüme kavuşturulması için Balıkesir’den Ankara’ya kadar bisikletli eylem düzenleyecek. Büro Memur-Sen’in 23 Temmuz Perşembe günü başlatacağı eylem, 10 gün sürecek ve 1 Ağustos Cumartesi günü sona erecek. Büro Memur-Sen üyeleri, Balıkesir’den başlayacak eylem kapsamında Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illeri üzerinden yaklaşık 800 kilometre pedal çevirerek Ankara’ya ulaşacak. Büro Memur-Sen eylemiyle ücret artışının sağlanması, ücret dağılım adaletsizliğinin giderilmesi, 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kaldırılan fazla mesai ücretleri, ek ödemeler ve ikramiyelerin geri ödenmesi, 4/C’li ve 4/B’lilerin kadroya geçirilmesi, görevde yükselme sınavlarının düzenli olarak yapılması, yardımcı hizmetler sınıfındaki memurların genel idare hizmetleri veya teknik hizmetler sınıfına geçirilmesi, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi, yemek, servis, kreş ve lojman sorunlarının çözülmesi, TSK’daki memurlar için 232 ve 233’üncü maddelerin kaldırılması ve AYİM Kanunu’nun 20’inci maddesinin yeniden düzenlenmesi EGM’deki memurların görev tanımlarının yapılması, yıpranma payı verilmesi, emeklilikte ücret kesintisinin yapılmaması gibi çok sayıda sorun ve talebin toplu sözleşme masasında hayata geçirilmesini isteyecek.

EYLEM TARİHLERİ VE GÜZERGAHI ŞU ŞEKİLDE:

"- 23 Temmuz 2015 Perşembe, Saat 12.30, Balıkesir Ali Hikmet Paşa Meydanı basın açıklaması ve mehteran takımı eşliğinde hareket

- 25 Temmuz 2015 Cumartesi, Saat 12.30, Büro Memur-Sen Bursa Şube Başkanlığı Binası

- 26 Temmuz 2015 Pazar, Saat 12.30, Yalova İskele Meydanı

- 27 Temmuz 2015 Pazartesi, Saat 12.30, Kocaeli Sivil Toplum Merkezi

- 28 Temmuz 2015 Salı, saat 12.30 Sakarya SGK İl Müdürlüğü Bahçesi

- 29 Temmuz 2015 Çarşamba, Saat 12.30, Düzce Anıt Park Meydanı

- 30 Temmuz 2015 Perşembe, Saat 12.30, Bolu Memur-Sen İl Binası basın açıklaması ve bilgilendirme toplantısı

- 01 Ağustos 2015 Cumartesi, Saat 12.30, Ankara Güven Park basın açıklaması".

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar