19 Temmuz 2019
  • Bolu24°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara26°C

HAYATA DERECEYLE ATILDILAR

İzzet Baysal Vakfı’nın her yıl dereceye giren öğrencilere ödül verdiği geleneksel tören, kalabalık bir katılımla gerçekleşti. Fakülte ve yüksekokullarını ilk 3’te tamamlayan başarılı öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

Hayata dereceyle atıldılar

23 Temmuz 2015 Perşembe 10:50

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

 

Haber Merkezi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsünde Atatürk Anıtı ile İzzet Baysal Anıtına çelenk konulması ile başlayan tören, Kültür Merkezinde devam etti.

İZZET BAYSAL VAKFI TAM KADRO KATILDI

Törene Vali Aydın Baruş, Milletvekili Tanju Özcan, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Türker Yılmaz, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal, İzzet Baysal Vakfı  Mütevelli Heyeti Üyeleri, il müdürleri, hayırsever iş adamları, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, son günlerde yaşanan olayları hatırlatarak terörü lanetledi.

Coşkun, kurulduğu günden bu yana üniversitenin hep büyüdüğünü dile getirerek, “Üniversitemiz bu yıl devlet üniversiteleri arasında tercih edilen ilk on üniversite arasında. Diğer bir çok alanda da akademik anlamda başarılıyız. Şimdiye kadar üniversitemizden 55 binin üzerinde öğrencimiz mezun olarak hayata atıldı. Bu yıl da 7897öğrenci bekliyoruz ve bu yılki öğrenci sayımız 30 bini bulacak. Dereceye giren öğrencilerimizi kutluyorum ve rahmetli büyüğümüz İzzet Baysal'ın izinden gitmelerini istiyorum" dedi.

BAŞARI SADECE DİPLOMA DEĞİLDİR

İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal ise konuşmasında “Bize sizi uğurlama imkanı verdiği için bir kez daha rahmetli İzzet Baysal'ı rahmetle şükranla anıyorum. Katkı vermekten ve bizim üniversitemiz demekten onur duyduğumuz bu değerli üniversitede sadece bugün aramızda bulunan derece almış gençlerimiz değil; her fakülte ve yüksekokuldan mezun olan gençlerimizi de burada bugün dereceyle mezun olan öğrencilerimiz gibi tebrik ediyorum. Her zaman başarılı ve mutlu olunuz. Biliniz ki dualarımız da hep sizlerle olacak. Hayatta başarıyı sadece diploma sağlamıyor. Daha önünüzde büyük bir hayat mücadelesi var. En önemli güveniniz elinizdeki diplomadan önce kendinize olan güveninizdir. Sizlere bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.

TERÖRÜ LALENTLEDİ

Milletvekili Tanju Özcan ise konuşmasına “IŞID ve PKK gibi dünyada ne kadar terör örgütü varsa hepsini lanetliyorum" sözleriyle başladı. Milletvekili Özcan, “Üniversitemiz belki de ülkemizin en hızlı gelişen üniversitelerindendir. Bize bu büyük imkanı veren rahmetli hayırseverimiz İzzet Baysal'ı bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum. Değerli büyüğümüz Ahmet Baysal'a ve mütevelli heyetine de teşekkür ediyorum” dedi.

Törende son olarak konuşan Vali Aydın Baruş da konuşmasına terörü lanetleyerek başladı.

İZZET BAYSAL’A VE VAKFINA ŞÜKRAN

Vali Baruş, “Abant İzzet Baysal Üniversitesi kuruluşundan bugüne kadar ülkemizin insan kaynağına yaptığı değerli katkılarıyla ülkemizin üniversiteleri arasında iyi bir yer almış durumda. Gerek bilimsel çalışma anlamdaki başarıları, gerek  öğrenci sayısı ile birlikte geleceğin Türkiye'sinde önemli bir paya sahip olacak gençler yetiştiriyor. Biz bundan gurur duyuyoruz ve üniversitemizi andığımız zamanda üniversitemizi kuran rahmetli hayırsever İzzet Baysal'ı hatırlamadan geçmek onun hatırasına saygısızlık olacaktır. İzzet Baysal’ın Bolu'ya miras bıraktığı ve Bolu'ya kazandırdığı bu üniversite, O'nun adını sonsuza dek yaşatacaktır. Emanet ettiği gençler, vakfın emanetçileri O'nun mirasına her zaman sahip çakacaktır” diye konuştu.

CUMHURİYET ALTINI VE ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERİLDİ

Konuşmaların ardından lisans ve ön lisans düzeylerinde ilk 3’e giren öğrencilere Bolu protokolü tarafından ödülleri verildi. Öğrencilere İzzet Baysal Vakfı tarafından cumhuriyet altını ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Ödül töreninin ardından ise 'Kampüsten Manzaralar' isimli fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergide üniversite Basın ve Halkla İlişkiler biriminde çalışan Fatih Peker tarafından üniversite kampüsünde çekilen fotoğraflar yer aldı. Fotoğraflar ayrıca kartpostal olarak da davetlilere dağıtıldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar