25 Mart 2019
  • Bolu-3°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-2°C

115 BİN SAĞLIKÇIYA MÜJDE

Sağlık Sen Bolu Şube Başkanı Sami Yılmaz, sendikanın taleplerinden olan lisans tamamlamanın yürürlüğe girdiğini söyleyerek “115 bin sağlık çalışanına lisans tamamlama müjdesi” verdi.

115 bin sağlıkçıya müjde

23 Temmuz 2015 Perşembe 16:59

 

 

Haber: Adem Güler

Sağlık-Sen’in en önemli taleplerinden olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sözünü aldıkları lisans tamamlamayla ilgili yasal düzenlemelerin tamamlanarak yürürlüğe girdiğini söyleyen Sami Yılmaz, “Uygulama için YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması beklenmekteydi. YÖK konuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak lisans tamamlama takvimini açıkladı. Buna göre, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına Ağustos ayında yapılacak” dedi.

SIRADA YIPRANMA PAYI VAR

Yılmaz, yasanın çıkmasına yönelik girişimlerinin sonuçlanmasıyla büyük bir onur yaşadıklarını belirterek “Sağlık çalışanları, lisans tamamlamayla ilgili ayrıntılara sendikamızın internet sitesinden ulaşılabilir. Sağlık-Sen olarak talep ettiğimiz konuları tek tek kazanıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan sözünü aldığımız kreş konusunda genelge yayınlandı. Lisans tamamlamanın kanuni düzenlemesi yapılmış, YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması bekleniyordu, bu da gerçekleşti. Sırada yıpranma payının hayata geçmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması bulunuyor” dedi.

‘ÇAMUR AT İZİ KALDIN DİYENLERE İNAT’

Kendilerini eleştirenlere yanıt veren Sami Yılmaz, “Elde ettiğimiz kazanımlar, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, neden Sağlık-Sen’i tercih ettiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Laf üretip, çamur at, izi kalsın diyenlere inat çalışan ve taleplerini bir bir hayata geçiren Sağlık-Sen, bundan sonra da üyelerinden aldığı güçle yoluna devam edecek” diye konuştu.

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek toplu sözleşmede, diğer taleplerini de  masaya taşıyacaklarını ve kazanıma dönüşmesi için mücadele edeceklerinin altını çizen Yılmaz, “Lisans tamamlamanın 115 bin sağlık çalışanına bir kez daha hayırlı olmasını diliyoruz” ifadfelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar