23 Mayıs 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara16°C

ÇÖP GÖRÜNTÜLERİNİ SORDU

Vali Aydın Baruş, Abant’ta gördüğü eksiklik ve sorunları Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkililerine sordu. Baruş’un gündeminde özelikle aydınlatma yetersizliği ve çöp sorunları vardı.

Çöp görüntülerini sordu

23 Temmuz 2015 Perşembe 17:51

 

 

Haber: Özge ELÇİ

Valilik’te yapılan bir toplantıya katılan Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri, kurum tarafından yapılan çalışmaları anlattı. Sunumun ardından Abant’la ilgili dikkat çekici problemleri dile getiren Vali Baruş, yetkiliye özelikle yol üzerindeki aydınlatma sorununu ve mesire alanlarıdnaki çöp sorununu sordu.

TRAFİK AÇISINDAN RİSK TAŞIYOR

Baruş, Abant yolundaki aydınlatma çalışmaları çok yetersiz olduğunu söyleyerek “Gece orada kimse önünü dahi göremiyor. Otellerin karşı tarafında aydınlatma çalışması yapılmış; ama yolun karşı tarafında oteller bölgesinde aydınlatma yok. Otellerde kalan kişiler, gece çıkış yaptıklarında zorluk çekiyorlar. Trafik açısından da risk taşıyor, tehlike taşıyor. Oranın durumu ne olacak?” diye sordu. Yetkililer ise çalışmaların devam ettiğini ve bu sene tamamlanacağını kaydettiler.

‘ÇÖP KONTEYNERLARI MI AZ PERSONEL Mİ?’

Mesire alanlarında ciddi çöp sorunu olduğunu da belirten Baruş, “Çöp toplama konteynır sayısı yetersiz. Özellikle araçlarıyla gidip piknik yapanların bulunduğu bazı bölgelerde çöp konteynırı yetersiz. Bu yüzden piknik yapanların çöplerini bulundukları, piknik yaptıkları yere attıklarını görüyoruz. Ertesi gün pikniğe gelenler, çöplerle karşılaşıyorlar. Çöp toplama hizmetinde ya bir noksan var ya da konteynerlar yetersiz olduğu için herkes çöplerini iki tarafa atıyor. Bu personel yetersizliğinden mi kaynaklanıyor?” dedi.

2 ARAÇ ALDIK, ARTIK SORUN OLMAYACAK

Kurum yetkilisi ise şu ana kadar Bolu Belediyesi ile yapılan bir protokole göre çöplerin Belediye personeli tarafından alındığını; fakat belediye personelinin sadece 3 gün gelebildiğine dikkat çekerek “Biz de bu yetersizliği gördüğümüz için 2 tane çöp aracı aldık. Bundan sonra böyle sorunlar olmayacak” diye konuştu.

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar