18 Ağustos 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara20°C

BAŞKAN AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyespor’un Bolu kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan Ergün tabiri caiz ise açtı ağzını yumdu gözünü.

Başkan açtı ağzını yumdu gözünü

26 Temmuz 2015 Pazar 13:00

 

Haber; Serkan ERKAN

Manisaspor yönetimini sert bir dille eleştiren ve kulübün gırtlağa kadar siyasetin içine sokulduğunu ifade eden Başkan Ergün, “Benim için Manisaspor defteri kapanmıştır.” dedi. Başkan Ergün ayrıca Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın kendisi için söylediği, ‘Kalbimizdeki Başkan Cengiz Ergün’dür’ sözünü hiçbir zaman unutamadığını söyledi. Manisa Büyükşehir Belediyespor’un Bolu kampını ziyaret ederek teknik heyet ve futbolculara moral veren Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, burada kampı takip eden basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın mensuplarına önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulunan Başkan Ergün, Manisaspor yönetimine ağır eleştirilerde bulundu.

İHANET ETTİLER

Takıma destek verdiği dönemde, kulüpten gelen talep üzerine birkaç firmaya kulübe geri ödenmek üzere maddi destek vermeleri talebinde bulunduk. O zaman bu firmalardan biri 325 bin TL, diğeri 200 bin TL ve bir başka firmada 100 bin TL maddi destekte bulundu. Yani takımın kasasına sıcak para girdi. Tabi gün geldi ilgili firma para talebinde bulundu. Ancak bu paranın büyük kısmı geri verilmedi. Bunun adı emanete ihanettir. Verilen sözlerin yerine getirilmemesidir. İşte hırsızlık budur. Gününde söz verilirse, bu yerine getirilir. Ben ticaret hayatımda da böyle gördüm. Ancak gününde tahsil edilmek istenen para ödenmemiştir, cebe atılmıştır. Şu anda 450 bin TL halen ödenmiyor. Bu şahıslara kulübün borcu var.” dedi.

KAYNAĞI BUDUR

Ödenmeyen para nedeniyle Birtam A.Ş’nin kulübe haciz gönderdiğini, haczi gönderen firmanın da Katı Atık Tesisi’ni yapacak firma olduğunu hatırlatan Başkan Ergün, “Bu asılsız açıklamaların kaynağa budur. Bu parayı yedi aydır ödemiyorsun, emanet aldığın parayı ödemiyorsun, çıkıp aslı astarı olmayan açıklamalarda bulunuyorsun. Demek ki biz kulübe kötülük yapmışız. İyilik yaparken, kötü olduk. Arada kaldık ve firmaya mahcup olduk. Defalarca bu paranın ödenmesini söylememe rağmen bana pişkinlikle güldüler, umursamadılar. Benim kulüple ilişkilerimin bitmesinin başlıca nedeni budur. İkincisi ise bir kulüp başkanını siyasi partice yöneticilik yapmasıdır” diye konuştu.

HANGİ BORÇU ÖDEDİ

Abdullah Mergen’in 26 Milyon TL borç ödediğini söylediğini hatırlatan Ergün, “O zaman çıksın hangi borçları ödedi açıklasın. Sezon başından bu yana transfer ve diğer kaynaklarla birlikte 15 Milyon TL kulübe destek geldi. Ama hep ödedim diyor. Vestel borcu silindi mi bilinmiyor. Vestel’den böyle bir açıklama gelmedi. Zaten Zorlu, bu parayı isteyecek yapıda biri değil. Sen açık ve şeffafsan çık kamuoyuna nereye, ne ödedin açıkla” diye sordu.

DEFTER KAPANMIŞTIR

Manisasspor ile ilgili samimi açıklamalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Şunu açık ifade edeyim, uyarıyı bir buçuk ay önce yapmıştım ancak şu saate bırakıyorum desin ben Manisaspor’u almıyorum ve kesinlikle talip değilim. Benim için Manisaspor defteri kapanmıştır. Kulübün bu durumlara gelmesi nedeniyle içim cızlıyor, ancak söylenecek söz bulamıyorum. Kesinlikle üzerine basarak söylüyorum, siyaset konuşmayan, her kesimden insanların olacağı bir yönetim kurulmalı. Bugüne kadar Manisa Büyükşehir Belediyespor üzerinden bir tane siyasi açıklamada bulunmadım. Tabiki kimse mükemmel değil. Yapıcı eleştirilere her zaman açığız. Eksik yönlerimiz olabilir. Ancak ne şimdi, nede gelecek sene için Manisaspor ile ilgili bir planım yok. Bu sene planımız vardı. Kulüp kongreye gitseydi, bir ekip oluşturacak çalışmanın içerisinde olacaktık” diye konuştu.

20150725aw484924_02.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.