26 Mayıs 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara20°C

IŞID İDDİALARINA VALİLİK AÇIKLAMASI

Bolu Valiliği dün çıkan İslami terör örgütleri Bolu’da mı eğitim görüyor haberlerine açıklık getirdi. Vilayet Basın merkezi yaptığı yazılı açıklamada haberlerde yer alan konular hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

IŞID iddialarına valilik açıklaması

27 Temmuz 2015 Pazartesi 17:33

 

 

 

Haber; Beyhan BAYRAK

Yapılan Yazılı açıklamada, “27 Temmuz 2015 tarihinde, İlimizde yayın yapan bazı yerel basın organları ile internet sitelerinde yer alan "Işid Burada mı Eğitiliyor?" başlıklı haberlerde; İlimiz merkez ilçeye bağlı Kızılağıl Köyü sınırları içerisinde bulunan ve "At Yaylası" olarak bilinen mevkideki ormanlık alanda çekildiği belirtilen bir fotoğrafa yer verilerek, söz konusu alanın kimlere ait olduğunun ve ne amaçla kullanıldığının bilinmediği belirtilerek, Ulusal yayın yapan bir gazetenin köşe yazarının yazısındaki yorumdan yola çıkılarak, "bu yorumda bahsi geçen eğitim alanının burası mı olduğu" yönünde iddialara yer verilmiştir.

Haberlerde bahsi geçen ve fotoğrafı yayınlanan arazi Kızılağıl Köyü 775 sayılı parselde kayıtlı ve özel mülkiyete tabi bir alan olup, arazi üzerinde İl Özel İdaresi tarafından 12.06.2013 tarihinde düzenlenen Yapı Ruhsatına istinaden inşaat çalışması devam etmektedir. Söz konusu alan içerisinde hali hazırda konut ya da barınma amaçlı olarak kullanılan herhangi bir yapı bulunmamaktadır.

İlimiz sınırları içerisinde terör örgütlerince gerçekleştirilmesi ihtimal dahilinde bulunan faaliyetlere karşı Valiliğimizce her türlü tedbir alınmakta olup vatandaşlarımızın huzurunu temin etmeye yönelik gerekli çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.