25 Nisan 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara13°C

VALİ YARDIMCILARINA VEDA YEMEĞİ

Bolu Valisi Aydın Baruş, son Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar kararname ile diğer illere tayinleri çıkan Vali Yardımcıları Ömer Eru, Abidin Ünsal ve Gürkan Karaman için bir deva yemeği düzenledi.

Vali yardımcılarına veda yemeği

28 Temmuz 2015 Salı 14:28

 

 

Bolu Soylu Otel'de düzenlenen veda yemeğine Bolu Valisi Aydın Baruş, Vali Yardımcıları Mustafa Kemal Keskin, Necdet Özeroğlu, Hakkı Loğoğlu, Mustafa Özsoy, Ayhan Kartlı,   ilçe Kaymakamları, daire müdürleri ve valilik bünyesindeki birim müdürleri katıldı.

"BOLU'YU GERÇEKTEN ÇOK SEVDİM"

Düzenlenen yemekte ilk konuşmayı yapan Aksaray Vali Yardımcılığı’na atanan Gürkan Karaman, Bolu'yu gerçekten çok sevdiğini ifade ederek, "İnanın çok dürüst ve samimi bir şekilde söylüyorum, sevinemedim. Bolu'yu gerçekten çok sevmiştim. Keşke yeniden Bolu olsaydı diye düşündüm. Aksaray da sizi yürekten karşılayacak, bağrına basacak bir kardeşiniz var. Hepinizin başımın üstünde yeri var. Bütün emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Hakkınızı helal edin" dedi.

" GÖNLÜM BOLU'DA KALDI DİYEBİLİRİM"

Eskişehir Vali Yardımcılığı’na atanan Abidin Ünsal ise bir yıl bile olmadan Bolu'dan ayrıldığını ifade ederek, "Ben Bolu'ya neredeyse 'Merhaba' bile demeden 'Allaha ısmarladık' demenin bir hüznünü yaşıyorum. Daha 10 ay bile olmadı ama nasip böyleymiş. Dolayısı ile benim heybemde çok şey yok gibi gözüküyor. Az ama öz şeyler var. Bu güzel şeylerin varlığı Bolu ile olan irtibatımın kesilmemesini sağlayacak. Bolu ile ilgili çok fazla hatıram olmamasına rağmen 60'ın üzerinde köy gezdim. Bugün bu yemeği tertiplediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Katılan meslektaşlarıma ve konuklara çok teşekkür ediyorum. Yüreğim gerçekten Bolu'da kaldı diyebileceğim bir çalışma sürem oldu. Gönlüm Bolu'da kaldı diyebilirim" şeklinde konuştu.

"BOLU'YU DOYA DOYA YAŞADIM DİYEBİLİRİM"

2010 yılında ailesi ile birlikte Bolu'ya geldiğini ve Bolu'yu doya doya yaşadığını ifade eden Mersin Vali Yardımcılığı’na atanan Ömer Eru ise "2010 yılında ailem ile birlikte Bolu'ya artık emekli olurum diye geldim. Bolu'yu doya yaşamak istedim ve yaşadım da. Burada bir roman, bir tiyatro eseri, bir de Aşık Dertli'nin hayatını yazdım. Yapılacak Köroğlu Festivali'nde de Belediye Başkanı Köroğlu Destanı'nı bastıracak. Köşe yazarlığı yapıyordum, haftada iki gün Türk Halk Müziği çalışmalarına katıldım, bağlama çaldım, haftada iki gün Türk Sanat Müziği Topluluğuna katıldım, yani Bolu'yu yeşilliği ile güzelliği ile insanlarıyla yakın ilişkiye geçerek doya doya yaşadım diyebilirim. Ben Mersin'e gidiyorum. Hepinizi beklerim ve bu yemek için çok teşekkür ediyorum. " ifadelerini kullandı.  

"GERÇEKTEN BÖYLE BİR VİLAYETTE ÇALIŞMAK BİR ŞANS"

Bolu Valisi Aydın Baruş ise memuriyette böyle durumlara alışkın olduklarını ifade ederek,"Malumlarınız olduğu üzere bu yılki kararnamede bazı arkadaşlarımızın başka illere ataması çıktı. Bu her yıl düzenli yapılan bir tayin ve bu kapsamda da Göynük ile Mudurnu Kaymakamımız ve Valiliğimizde de beraber çalıştığımız üç arkadaşımız değişik illere gidiyor. Öncelikle tüm Kaymakam arkadaşlarıma ve Vali Yardımcısı arkadaşlarımıza bu tayinlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Mülki İdare amirliği çok onurlu bir görev, saygın bir görev fakat zor bir görev. Çünkü biz mesleğe başladığımızda 2-3 senede bir tayin görüyoruz. Çocuklarımız çok değişik yerlerde büyüyor, farklı okullara gidiyor. Dolayısı ile kendi hayatınızdan fedakarlıklar yaparak çalışıyorsunuz. Geride bıraktığınız ise, eğer oradaki insanlarla güzel bir diyalog kurduysanız, çalışma arkadaşlarınızla iyi diyaloglar kurduysanız kalıcı dostluklar oluyor ve vatandaşların kulağında hoş bir name olarak kalıyorsunuz. Görev icabı sık sık tayin olduğu için belki o yörede yaşayan vatandaşların hatırasında yer edebilmek zor. Ancak güzel ilişkiler çerçevesinde iyi hizmetler yaptığınız takdirde de yıllar sonra yeniden oraya gittiğinizde ailelerinden biri gibi size sarılıp hasret giderebiliyorlar. Bu anlamda burada çalışan arkadaşlarımızın da Bolu'da hoş hatıralar bıraktığına inanıyorum. Boluluların hafızasında yer ettiklerine inanıyorum.   Ben kendilerine Bolu'ya vermiş oldukları hizmetlerden dolayı Bolu adına teşekkür ediyorum. Beraber çalıştığımız süre esnasında da uyumlu bir hava sergiledik. Kendilerine gelecek hayatlarında aileleri ile birlikte başarı ve sağlık temenni ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından diğer illere tayinleri çıkan Vali Yardımcıları Ömer Eru, Abidin Ünsal ve Gürkan Karaman'a hediye takdim edildi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.