25 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara4°C

SARIKAMIŞ’A DEV BAYRAK

Bolu Belediyesi tarafından, Sarıkamış Şehitliği’nde dalgalanması için 96 m2 büyüklüğünde dev bir bayrak gönderildi.

Sarıkamış’a dev bayrak

29 Temmuz 2015 Çarşamba 13:08

Sarıkamış Şehitliği’nde dalgalanmak üzere Bolu Belediyesi tarafından Sarıkamış’a dev bir bayrak gönderildi. 96 m2 büyüklüğündeki dev bayrak, yola çıkmadan önce Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, daire müdürleri ve vatandaşların da katıldığı bir törenle açıldı.

“Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz”

Bayrak töreninde bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Sarıkamış’ın önemine değinerek; “Bundan 100 yıl önce, Birinci Dünya Savaşı’nın ağır kış şartları nedeniyle en zor cephelerinden biri olan Kafkas cephesinde büyük bir kahramanlık destanı yazıldı. Sarıkamış’ta asıl düşman, çetin arazi ve şiddetli kış şartları olmuş, yurdun dört bir yanından gelen 90 bin kahraman askerimiz hiçbir mazeretin ardına saklanmaksızın, vatanına, istiklaline ve değerlerine kastedenlere karşı çelikten sinesini siper etmiştir. Allahuekber Dağları’nda dondurucu soğuğa rağmen sonunu düşünmeden inançları ve vatanları uğruna kol kola şehadete yürümüş, büyük kayıplar verilmesine rağmen çıktıkları yoldan asla geri dönmemiş, fedakârlıkları ve kahramanlıklarıyla vatan sevdasının en yüce örneğini sergilemişlerdir. 90 bin vatan evladı, Sarıkamış’ta Türk Milletinin en acı destanlarından birini yazmıştır. Sarıkamış şehitlerimiz bu eşsiz yiğitlik destanını milletimizin hafızasına kaydetmekle kalmamış, verdikleri mücadele, gelecek kuşaklarımız için de birlik ve kardeşlik timsali olmuştur. Bugün, millet olarak zor bir sınavdan geçtiğimiz bir dönemde tarihe destan geçen Sarıkamış harekâtının kahraman şehitlerini bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyoruz” dedi.

“Vatanımızı ve milli değerlerimizi her daim koruyacağız”

“Sarıkamış şehitlerimizin torunları olarak bizler, bu fedakârlığını asla unutmadık ve unutmayacağız. On binlerce şehidimizin uğruna canlarını verdikleri vatanımızı ve milli değerlerimizi her daim koruyacağız. Bolu Belediyesi olarak, Sarıkamış Şehitliği’nde dalgalanması için 96 m2 büyüklüğünde bir Türk Bayrağını bugün Sarıkamış’a gönderiyoruz. Bu vatan için canını veren şehitlerimizin üzerinden Türk Bayrağı ilelebet inmeyecektir”

“Bıraktıkları emanet kahraman Türk milletinin emin ellerindedir”

“Bugün de Türkiye üzerinde kirli oyunlar oynama gayretinde olanlar, kanlı senaryolar yazanlar karşılarında hafızasını her daim diri tutan kahraman Türk milletini bulacaklardır. Vatan topraklarının her santimetrekaresini al kanlarıyla sulayan şehitlerimiz rahat uyusunlar. Bıraktıkları emanet kahraman Türk milletinin emin ellerindedir. Bu vesileyle başta Sarıkamış’ta ağır kış şartlarına aldırmayarak vatan savunmasında şehit düşen askerlerimiz olmak üzere geçmişten günümüze nice destanlar yazan tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bugün düşman yerine terör belasıyla uğraşan ülkemizde son dönemde meydana gelen olaylarda şehitlik mertebesine ulaşan tüm askerlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun”

“Tüm halkımızın başı sağ olsun”

Konuşmasında hain bir saldırı sonucu şehit olan Göynüklü Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya’ya da Allah’tan rahmet dileyen Yılmaz, “Dini inancımız gereği şehidimiz zaten cennetin en güzel köşelerinden birisine gitti. Fakat geride kalanlar için acı bir durum. Ben şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum ve başta ailesi olmak üzere tüm halkımızın başı sağ olsun” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.