18 Kasım 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara16°C

800 ÇOCUK GELDİ

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında 11 – 14 yaş aralığın da 800 Çocuk Bolu’da iki gün izcilik faaliyetine katılacak.

800 Çocuk geldi

30 Temmuz 2015 Perşembe 11:20

Haber; Beyhan BAYRAK

Foto; Erdal TANRIVERDİ

Yurt genelinde İl Emniyet Müdürlükleri ile İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından ortaklaşa tespit edilen ÇOGEP kapsamında 11-14 yaş grubundaki 800 çocuk Bolu’ya geziye getirildi. Güvenlik hizmetlerine dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden yoksunlukların azaltılması amacıyla Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye İzcilik Federasyonu arasında 6 Ağustos 2012 tarihinde imzalanan "Kardeşiz Projesi" iş birliği protokolü gereği hazırlanan program doğrultusunda, tespit edilen ÇOGEP kapsamında 11-14 yaş grubundaki 800 çocuk ve 95 görevli ile birlikte dün ilimize geldi. Toplam sekiz günlük kampın iki gününü Bolu’da geçirecek olan izciler izcilik temel ve teknik bilgileri, ekip ruhu ve yanaşık düzen gibi faaliyetlere katılacaklar.

Daha sonra İstanbul’da üç gün okçuluk, binicilik, kano, yüzme gibi sportif faaliyetlerin yanında Minyatürk Türkiye Parkı, Panorama 1453, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet, Ayasofya, Topkapı Sarayı gibi yerleri gezecekler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.