20 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara9°C

BU PROJENİN HAYATİ ÖNEMİ VAR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından illerde oluşturulan sokakta çalıştırılan veya dilendirilen çocuklar komisyonu ikinci saha çalışmasını başlattı.

Bu projenin hayati önemi var

30 Temmuz 2015 Perşembe 11:42

 

 

Haber; Özge ELÇİ

Saha ekibi, Valilik koordinesinde; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Müftülüğünden katılan uzman personelle oluşturuldu. Çeşitli sosyal ve ekonomik sebeplerle aileleri veya başka gruplar tarafından sokakta halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde çalıştırılan veya dilendirilen çocukların bedensel, ruhsal, zihinsel ve toplumsal gelişiminin olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçmeyi hedefliyor. Komisyon, sokakta çalıştırılan veya dilendirilen çocuklara ve ailelerine yönelik eğitim, sosyal yardım, meslek edindirme, danışmanlık ve rehberlik gibi tüm çalışmalar ile çocukların büyük bir çoğunluğunun sokaktan çekilerek sosyal destek hizmetlerinden yararlandırılmasını amaçlıyor.

Yapılan alan taraması ile tespit edilen çocukların sokakta çalıştırılma ve dilendirilme nedenlerinin araştırıldığını ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, "Ekibimiz, tespit edilen çocukların sokakta çalıştırılma nedenlerini araştırarak, çocukları gerekli sosyal hizmet ve yardımlara yönlendiriyor. Eğitim çağında olan ve okula devam etmeyen çocuklar ya eğitim-öğretime kazandırılıyor ya da mesleki eğitime yönlendiriliyor. Bunun yanında çocuğa ve ailesine yönelik gerekli sosyal incelemeler yapılarak, gerekli psiko-sosyal destek ve bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor" ifadesinde bulundu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar