20 Nisan 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara4°C

AĞUSTOS’DA GÜNDEM YOĞUN

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı toplantıları 03 Ağustos Pazartesi günü başlıyor. Yaşar Yüceer başkanlığında hafta boyunca devam edecek toplantılarda Bolu ve ilçeleri ile alakalı önemli gündem maddeleri ele alınacak.

Ağustos’da gündem yoğun

31 Temmuz 2015 Cuma 13:47

 

 

Temmuz Ayının tatil olduğu İl Genel Meclisinde yeni mesai başlıyor. Ağustos Ayı toplantıları Pazartesi günü başlayacak. Toplantıların Pazartesi günü gerçekleşecek oturumda ilk olarak ‘İl Özel İdaresi Hukuk Müşavirliği Çalışma Yönetmeliğinin’ onaylanmasına ilişkin konu görüşülerek karara bağlanacak. Ardından Yeniçağa İlçesine 2011 yılında yaptırılan Kent Güvenlik Yönetim Sisteminin (KGYS) bakım ve onarımının yaptırılması için 15.000 TL. ödeneğin aktarılması talebi görüşülecek. Toplantı İl Özel İdaresi demirbaş kayıtlarında bulunan 14 GA 662 plakalı hizmet aracının Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne devrinin yapılması talebinin görüşülmesi ile sona erecek.

Ağustos Ayı toplantılarının Salı günü gerçekleşecek oturumunda da Göynük İlçesi, Karaardıç köyü hudutlarında 3 parsel nolu taşınmaz için hazırlanan 1/1000 ölçekli Tarım ve Hayvancılık amaçlı imar planının onanması, Göynük İlçesi, Bulanık köyü hudutlarında 42 parsel nolu taşınmaz için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli Tarım ve Hayvancılık amaçlı imar planının onanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek raporlar görüşülüp karara bağlanacak. Meclis üyeleri, Merkez İlçe, Köylere Hizmet Götürme Birliğine ödenek aktarılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporu da bu oturumda görüşüp karara bağlayacak.

Çarşamba günü gerçekleşecek toplantıda ilk olarak Mengen İlçesi Çorakmıtırlar köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi  ve Merkez İlçe Bahçeköy köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelecek raporlar görüşülecek. Merkez İlçe, Gövem köyü hudutlarında 608, 609, 610, 611, 616, 1141 ve 1142 parsel nolu taşınmazlar için hazırlanan 1/1000 ölçekli Turizm Tesis alanı ve II. Konut alanı amaçlı ilave revizyon imar planının onanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek raporun görüşülüp karara bağlanmasıyla toplantı sona erecek.

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı toplantılarının Perşembe günü gerçekleşecek oturumu Mudurnu İlçesi, Yeniceşeyhler köyü hudutlarında 352 ve 353 nolu taşınmaz için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli Tarım ve Hayvancılık amaçlı imar planının onanması, Mudurnu İlçesi, Ekinören köyü hudutlarında 135 parsel nolu taşınmaz için hazırlanan 1/1000 ölçekli Tarım ve Hayvancılık amaçlı imar planının onanması ve Mudurnu İlçesi, Kilözü köyü Dağ mevkii tapunun 1 pafta 240 numaralı parsel için hazırlanan 1/1000 ölçekli Turizm Tesis Alanı amaçlı hazırlanan uygulamalı imar planı değişikliğinin onanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek raporların görüşülmesi ile başlayacak. Ardından Mengen İlçesinde bulunan Köprübaşı barajında meydana gelen anormal derecedeki balık ölümleri ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen rapor bu toplantıda görüşülecek.

Hafta boyunca gerçekleşecek İl Genel Meclisi Ağustos Ayı toplantılarının son oturumunda da meclis üyeleri Mudurnu İlçesinde, Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü, Bilgisayar Bölümü ile İmam Hatip Lisesinin

bulunduğu yerde, 144 öğrenci kapasiteli bulunan bina (YBO) nun atıl duruma düşmesi sonucu, öğrencilerin barınması için adı geçen binanın onarılmasına ilişkin Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelecek raporu ele alacak.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.